Мешканців Слов’янська непокоять незаконні гральні автомати

В Україні гральний бізнес офіційно заборонений. Тобто не можна влаштовувати азартні ігри, організовувати роботу букмекерських контор, заборонені гральні автомати та навіть віртуальні казино. Про все це говорить Закон «Про заборону грального бізнесу в Україні», який було прийнято у 2009 році.

Але кілька років тому у містах та містечках Донецької області як гриби після дощу з’явилися нові зали. Часом помпезно, привертаючи увагу перехожих, та, вочевидь, не боячись реакції правоохоронців.

Міська влада Слов’янська підготувала звернення до нового президента України та Верховної Ради з приводу ігрового бізнесу, що процвітає в країні в цілому і в Слов’янську зокрема. Йдеться про заборону «Української національної лотереї», під виглядом якої працюють зали ігрових автоматів.

В місті планують провести опитування, як налаштоване населення щодо даної проблеми. Опитування планується провести на електронній платформі, в ЦНАПах та на вулицях Слов’янська. Його результати докладуть до офіційного обігу.

Додамо, що попри слово «державна» в назві лотерей, ніякого відношення до держави такі фірми не мають. Їх розповсюдженням займаються приватні компанії. Ліцензія на заняття лотерейним бізнесом є тільки у державного «Ощадбанку». Але якраз ця структура даним видом «спорту» не займається.

Світова практика показує, що для приведення діяльності у сфері грального бізнесу в контрольовані рамки та недопущення неповнолітніх до азартних ігор, а також стримування розвитку психологічної залежності, необхідне регулювання діяльності у цій сфері та жорстке обмеження грального бізнесу.

В управлінні взаємодії з громадськістю Урядового контактного центру працює урядова «гаряча лінія» з питань грального бізнесу за номером: 0-800-507-309 (безкоштовно зі стаціонарного телефону).

Віра ІЛЬЇНА