Марiуполь: На грантові кошти обладнають шкільний еко-клас

Активiсти отримали грантовi кошти в сумi 20 тисяч гривень для облаштування еко-класу Марiупольської загальноосвiтньоi школи № 44 iменi Героя України Володимира Бойко. Цей проект – лише один із кількох, що будуть реалізовані у місті.

Організація «Місто-сад» спiльно з Агентством США з розвитку USAID організували й провели в Маріуполі конкурс проектів. Серед десятків авторів проектів, які долучилися до участі у конкурсі, до фіналу пройшли 3 ініціативні конкурсантки. Серед них — волонтер Валентина Абалмасова. Розроблений нею у співавторстві з іншими волонтерами проект «сорт!» із сортування сміття направлений на розвиток екологічної свідомості мешканцiв мiста.

Суть проекту полягає у роздільному сортуванні сміття мешканцями одного з ОСББ Лівобережного району мiста Марiуполя та проведенні інформаційної кампанії, що спрямована на її підтримку.  Проектом планується встановлення в будинках невеликих сміттєвих контейнерів і забезпечення своєчасної утилізації відходів. Валентина Абалмасова впевнена, що ініціативу «сорт!» пiдтримають мешканці сусiднiх будинків, а в майбутньому — район і все місто.

Другий проект — «Еко-клас # Greenschool» був презентований учительським колективом ЗОШ № 44 спiльно з учнями школи. Як наголосили члени жюрi, з усiх учасникiв конкурсу представники школи № 44 найбільш відповідально поставилися до презентацiї. Проект передбачає облаштування зеленої зони і створення в ній еко-класу.

Волонтер Ірина Козка, яка займається допомогою пораненим бійцям, презентувала проект «Радіовузол в госпіталі».  Вона вважає, що впровадження цього проекту сприятиме найскорiшому одужанню бiйцiв та підвищуватиме їх настрій.  Окремо конкурсантка в своєму презентацiйному матерiалi приділила увагу облаштуванню радіовузла.

Максимальну кількість балів набрав шкільний проект «Еко-клас # Greenschool». В результаті ЗОШ № 44 отримала грант 20000 гривень для створення еко-класу в зеленій зоні на території школи.