Малий бізнес – велика справа: «Зроблено в Україні» — синонім високої якості!

«Тепер моя задача, щоб «Made in Ukraine» було синонімом якості», — так сказала Ганна Теличко, переможець конкурсу «Український донецький куркуль» з Вугледара, яка разом з іншими куркулями — учасниками швейного кластеру- повернулася із навчальної поїздки до Німеччини.
Після завершення поїздки голова обласної держадміністрації Павло Жебрівський зустрівся з підприємцями у Краматорську та розпитав їх про враження та результати. У Німеччині швачки відвідали компанії, що спеціалізуються у легкій промисловості — виготовляють тканини, розробляють та шиють одяг. Ознайомившись із досвідом іноземних колег, наші куркулі винесли для себе головне: у німецьких та українських виробників одягу проблеми однакові, і якщо об’єднуватись у кластери та вирішувати їх спільно, то швидше можна досягти бажаних результатів.
«Менеджмент – це головне, де ми припускаємося помилок, — переконана учасниця поїздки Ольга Мацюк із Мирнограда, — ми побачили свої помилки та привезли готові рішення. Україні не потрібно влаштовувати в себе умовний «китайський конвеєр», варто орієнтуватися на високу якість, не зневажати цим чинником задля привабливої ціни, і саме так бути ближчими до Європи».
Окрім вражень та нових знань, донецькі куркулі привезли ще й контракти та угоди про співпрацю, підписані з німецькими виробниками одягу. Представників компаній, які працюють у ФРН, вразив високий фаховий рівень наших майстринь та якість їхніх робіт.
«Ми обговорили з куркулями наступні кроки щодо підтримки малого бізнесу, зокрема, галузі легкої промисловості, необхідність створення конструкторсько-технологічного бюро, а також підготовки кадрів для легкої промисловості, — зазначив по завершенні зустрічі Павло Жебрівський. — Втішений, наскільки натхненними повернулися наші куркулі з Німеччини. Переконаний, що вони невдовзі зможуть вийти на європейські ринки та успішно там працювати – адже потенціал для цього в них є».