Майбутнє в руках матерів

На Донеччині відзначають День матері й День сім’ї 
Щороку в другу неділю травня відзначають День матері. Для кожного в житті мати відіграє ключову роль. Це наставник, це підтримка, це приклад і опора. Мати! Матуся! Скільки спогадів, тепла і ласки таїть це магічне слово, бо називає людину, чия любов не знає меж.

День матері – це день, коли ми можемо подякувати нашим мамам за усе те добре, що вони для нас зробили, та подарувати їм щастя!

У приміщенні палацу культури і творчості НКМЗ м. Краматорська відбулось обласне свято, присвячене Дню матері, «Світ маминих мрій». На захід, організований працівниками Донецького обласного палацу дитячої та юнацької творчості за підтримки департаменту освіти і науки облдержадміністрації, прибули делегації з міст і районів області, а також почесні гості – матері загиблих учасників Революції Гідності та АТО. У вестибюлі їх зустрічали діти, які вручали подарунки, виготовлені власними руками.

На початку святкового концерту присутніх привітала радник патронатної служби голови облдержадміністрації Тамара Лук’янчук. Вона зазначила, що День матері для кожного з нас – особливе свято, від якого щемить серце, віє любов’ю та ніжністю.

Тамара Лук’янчук зазначила, що любов матері веде людину по життєвому шляху, і прочитала зворушливі рядки Бориса Олійника:

«Посіяла людям
літа свої, літечка житом,
Прибрала планету,
послала стежкам споришу,
Навчила дітей,
як на світі по совісті жити,
Зітхнула полегко —
і тихо пішла за межу…»

 Тамара Лук’янчук висловила подяку матерям, які виховали синів, що не роздумуючи пішли захищати кордони нашої держави ціною власного життя, а також матерям, чиї сини несуть службу у Збройних Силах України і сьогодні.

«Мама – це приклад терпіння, розуміння, жертовності. Особлива дяка і повага матерям, які віддали своїх дітей на захист України. У першу чергу я хочу звернутися до тих, хто ще має щастя бути дитиною. Кажіть своїм мамам про свою любов, пригортайтесь до них, згадуйте не тільки в святкові дні, а щодня. Хочу звернутися до всіх мам, хто народив, виховав дітей, дав їм дорогу в світ, дав їм свою любов. Висловлюю окремі слова привітання тим мамам, хто не тільки народив і виховав, а тим, хто віддав Вітчизні своїх дітей, тим, чиї діти дивляться на них з неба і стали янголами», – підкреслила радник патронатної служби голови облдержадміністрації.

Концертна програма включала виступи кращих дитячих та юнацьких художніх колективів області: зразковий художній хореографічний колектив «Усмішка», народний художній вокальний колектив «Нeartbeat», зразковий художній хореографічний колектив «Фо степ», зразковий художній вокальний колектив «Дзвіночок», народний художній хореографічний колектив «Нєпосєди», народний художній колектив сучасного танцю «Браво», народний художній колектив сучасного танцю «Візаві».

Художні колективи, які під час програми вітали матір-неньку найщирішими словами й талановитими художніми номерами, представляли кращі заклади позашкільної освіти Добропілля, Світлодарська, Дружківки, Донецького обласного палацу дитячої та юнацької творчості.

А учасники вокального тріо «Гвардійський камертон» оркестру військової частини 3035 Національної гвардії України подарували жінкам пісню «Кущ калини».
Присутні отримали задоволення від чудової концертної програми.

Віра ІЛЬЇНА