Майбутне Костянтинівського району в створенні громад – Донецький ЦРМС

У Костянтинівському районі наразі створена одна громада – Іллінівська сільська ОТГ. Решта території поки не визначилась з форматом об’єднання – за Перспективним планом частина сіл має увійти до потенційної Костянтинівської міської ОТГ, інша частина – до Дружківської міської ОТГ. Про це повідомляє Донецький Центр розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою».

Про майбутнє території Костянтинівського району говорив  під час робочої зустрічі з керівництвом райдержадміністрації Олександр Ворошков, радник з питань муніципальних послуг Донецького ЦРМС. Усі бюджетоутворюючі підприємства, які раніше працювали у  Костянтинівському  районі, тепер знаходяться на території Іллінівської громади. Зменшення надходжень до бюджету решти територїї  має стимулювати завершувати процес об’єднання та створювати ОТГ. Адже в такому разі секторальні реформи йтимуть жвавіше.

Районна влада бачить, що зволікання зі створенням ОТГ призводить у кінцевому рахунку до проблем з фінансами та інших складнощів. І це вже розуміють і в селах. Визначення часових рамок завершення реформи децентралізації призведе до активізації процесів, у тому числі зі створення ОТГ.