Літературний фестиваль «Кальміюс»: вистави, книжковий ярмарок, зустрічі з відомими письменниками

Третій Літературно-мистецький фестиваль «Кальміюс» пройде 9 — 10 листопада у трьох містах Донеччини: Краматорську, Слов’янську і Костянтинівці.

П’ятий рік поспіль Схід України є ареною боротьби на кількох фронтах, у тому числі мовному та культурному. Фестиваль сучасної україномовної літератури «Кальміюс» –  громадська ініціатива регіонального масштабу, що має захищати наш духовний простір.

Як розповів один із організаторів Літературного фестивалю, керівник громадської організації «Фонд розвитку громад» Станіслав Черногор, «Кальміюс» було засновано у 2016 році в прагненні відстояти спроможність українського Сходу.

Цього року фестиваль розширив свої  рамки, розташувавши локації у трьох містах. Як і в попередні роки, програма містить творчі заходи за участю митців, літераторів, театральних діячів з усієї України. Серед учасників — львівський «Перший театр» з виставою «Джалапіта» за Еммою Андієвською.

В рамках фестивалю відбудеться також нагородження переможців Міжрегіонального літературного конкурсу «Кальміюс», який був оголошений в серпні. У конкурсі брали участь жителі п’яти східних областей України, а також мешканці тимчасово окупованих територій. До розгляду приймалися твори, написані виключно українською мовою, а членами журі були відомі українські письменники та видавці.

До речі, мешканці регіону мають змогу зустрітися з сучасними письменниками.  В бібліотеках Слов’янська, Костянтинівки та Краматорська з шанувальниками  поспілкуються майстри українського слова Олена Стяжкіна, Зоя Казанжи, Любко Дереш, Ігор Жук, Ірен Роздобудько, Сергій Грідін, Ігор Орел та інші.

Письменницький «десант» фестивалю очолить переможець минулого року в номінації «Проза для дорослих» письменник Олександр Олійник. Видавництво «Кальварія» у 2017 році, на форумі видавців у Львові та на Франкфуртському книжковому ярмарку, презентувало його книгу «Денний звук».

На майданчиках фестивалю проходитимуть книжковий ярмарок, майстер-класи, презентації, «круглі столи». Всі заходи будуть безкоштовними для відвідувачів.

За два роки заходи фестивалю відвідали близько дванадцяти тисяч жителів регіону, понад 150 митців з усієї України та Європи.

Віра ІЛЬЇНА