«Круглий стіл»: Як підприємцям заробити більше у чесній конкуренції?

«Публічні закупівлі для МСБ: лайфхаки для розвитку» — такою була тема «круглого столу», що пройшов у Краматорську. Організатором заходу виступив Центр підтримки бізнесу, заснований на базі Донецької торгово-промислової палати за підтримки ЄБРР у рамках ініціативи EU4Business.

У заході взяли участь власники, керівники, спеціалісти зі збуту, маркетологи і юристи мікро-, малого та середнього бізнесу різних галузей економічної діяльності Донецької та Луганської областей. Присутні отримали алгоритми дій для моніторингу ринку, пошуку «своїх» тендерів, аналізу замовників торгів, підготовки успішної тендерної пропозиції, переможної участі в торгах та захисту прав МСБ.

Під час  відкритого діалогу з експертами сфери публічних закупівель учасники круглого столу обговорювали можливості відкриття нових ринків збуту та переваги зміцнення позицій МСБ через участь у публічних закупівлях, розвиток партнерства та створення сумлінного конкурентного середовища у сфері публічних закупівель.

«Велика подяка організаторам заходу за надану можливість нам (замовникам торгів) напряму поспілкуватися з учасниками торгів», — наголосив експерт із моніторингу публічних закупівель департаменту економіки Донецької облдержадміністрації Ігор Старолатка.

Посадовець розповів про BI – модуль та навів дані показників успішних закупівель  регіону у 2017 році. Загалом упродовж року було здійснено 60,8 тис. процедур, а економія склала 741,63 млн грн.

Своєю історією успіху роботи з системою ProZorro поділилася підприємець Світлана Панова:

«Я працюю з ProZorro з 2015 року,  вже взяла участь у 64 тендерах, вигравши 53% з них. Завдяки ProZorro зростає кількість моїх клієнтів. У липні ми відкриємо в Краматорську ще 2 магазини, створивши 12 нових робочих місць».

Начальник відділу нормативного забезпечення Департаменту регулювання публічних закупівель Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Ганна Безпалова, незалежний експерт-практик з публічних закупівель Тетяна Колісник, директор ДП «ProZorro» Василь Задворний, проектний менеджер програми інноваційних проектів «Transparency International Україна» Сергій Павлюк та  координатор ініціативи «Антикорупційний монітор» і директор з розвитку Бюро кредитних історій «Українське кредитне бюро» (м. Харків) Дмитро Остапчук під час «батлу» експертів обговорили нові можливості для МСБ у сфері публічних закупівель у 2018 році.

Загалом, круглий стіл надав можливості представникам малого та середнього бізнесу шляхом висвітлення своїх очікувань та проблем, їх публічного обговорення з представниками законодавчої, технічної, захисної та моніторингової  сфер публічних закупівель отримати відповіді на свої очікування, опанувати алгоритми дій у конкретних умовах.

Віра ІЛЬЇНА