Краматорськ: Ветерани АТО повертаються до мирного життя

У місті стартував перший в Україні пілотний проект з соціальної реабілітації ветеранів АТО за допомогою спорту.

Обличчям цього проекту став багаторазовий чемпіон світу та Європи з пауерліфтингу, мешканець Краматорська Олексій Бичков, який до кінця поточного року буде безкоштовно тренувати ветеранів АТО.

На відкрите тренування з нагоди початку реалізації проекту до обласного центру приїхали президент Спортивного комітету України Ілля Шевляк та президент Федерації України з пауерліфтингу Сіражутдін Базаєв.

Гості з Києва висловили сподівання, що спорт допоможе ветеранам АТО швидше адаптуватися до мирного життя в рамках проекту, розпочатого Спорткомітетом разом з громадською організацією ветеранів. У випадку успіху пілотний проект продовжать федерації інших видів спорту в різних регіонах країни.

Начальник управління з питань фізкультури та спорту облдержадміністрації Володимир Мицик підкреслив, що розпочинати реалізацію проекту соціальної реабілітації воїнів АТО саме з Краматорська, де тренується чемпіон світу Олексій Бичков, є символічним. Спортивний клуб «Коефіцієнт корисної дії» став справжньою кузнею чемпіонів, бо Олексій уже виховав плеяду молодих спортсменів — пауерліфтерів, які досягають високих результатів на міжнародних змаганнях. Володимир Мицик також додав, що з міським головою Краматорська Андрієм Панковим проведені перемовини щодо покращення умов тренування спортсменів, переведення клубу до більш зручного приміщення.

Олексій Бичков готовий тренувати ветеранів чотири рази на тиждень, з урахуванням їхнього вільного часу. Під час презентації проекту Олексій провів відкрите тренування, де пояснював своїм  новим учням правила правильного підйому «заліза».

Допомагали майстру його вихованці Данило Ковальов і Андрій Шевченко, які є призерами чемпіонатів Європи та світу.

Під час спілкування з кореспондентом тижневика «Вісті Донбасу» колишні воїни розповіли про себе. Андрій Гонтаренко з Краматорська демобілізувався в жовтні 2016 року, на передовій служив танкістом. З колишнього місця роботи на НКМЗ звільнився, і тепер має намір змінити своє життя. Молодий чоловік давно прагнув займатися пауерліфтингом, удома є штанга. Завдяки Центру адаптації ветеранів АТО «Поруч» дізнався про новий проект, і тепер бере в ньому участь.

Артур приїхав на тренування зі Слов’янська. «Для психологічної реабілітації будь-кого, хто відчув сильні стресові навантаження, необхідна компенсація. Тягати «залізо» — це сильна компенсація, -зазначає Артур. — У студентські роки я займався пауерліфтингом, і тепер хочу вийти на свій колишній рівень».