Краматорськ: Фестиваль «Мови різні, душа одна»

Обласний фестиваль етнічних і національних культур «Мови різні, душа одна» вдруге зібрав у Краматорську представників різних етносів, які проживають на території Донеччини.

Фестиваль був організований Донецьким обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти за підтримки департаменту освіти і науки облдержадміністрації, управління культури і туризму облдержадміністрації.

У заході взяли участь представники української, грецької, вірменської, єврейської та інших громад нашого краю, які приїхали з Мирнограда, Добропілля і Добропільського району, Костянтинівки, Дружківки, Слов’янського та Бахмутського районів.

Фестиваль проводився за номінаціями «Фольклорно-етнографічна театралізована постановка», «Концертна програма», «Виставка образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва». До програми форуму також увійшли фотоекспозиція «Етносвіт моєї Донеччини» та виставка-ярмарок «Шедеври національної кулінарії».

Учасники фестивальної програми представили свої творчі здобутки у номінаціях «Виставка образотворчого, декоративно-ужиткового мистецтва», «Концертна програма», «Етносмак: шедеври національної кулінарії».

Кожен із гостей фестивалю міг долучитися до майстер-класів, скуштувати страви національної кухні та оцінити рукотворні шедеври наших земляків.

Виставку декоративно-ужиткової творчості прикрашали плетені вироби, українські рушники, сувеніри і навіть картини– панно.

Чимало шанувальників зібрала й виставка кулінарних виробів. Представники вірменської громади Краматорська приготували національні страви за старовинними рецептами. Юні майстри з Великоновосілківського району представляли шедеври грецької кулінарії — шумуші, фулто, чак-чак, ар`ян, псалтири, млинці з сиром і, звичайно ж, чебуреки. Втім, кожній делегації вдалося приємно здивувати гостей смачними стравами.

Заключною частиною фестивалю був концерт найкращих колективів. Пісні і танці,театралізовані вистави викликали захоплення й оплески глядачів.