КПВВ працюють, незважаючи на обстріли бойовиків

На контрольних пунктах в’їзду-виїзду відзначається збільшення потоку пасажирів і транспорту. Протягом місяця КПВВ «Зайцеве» і
«Мар’їнка» перетнули 330 тисяч осіб і 56 тисяч транспортних засобів. Про це йшлося на брифінгу представників Державної прикордонної служби України, що відбувся в Антикризовому медіацентрі.
«Така активність пов’язана з пе-ріодом літніх відпусток та виїздом на відпочинок,– пояснив начальник відділу прикордонного контролю Краматорського прикордонного загону Олександр Томчишен. — Також періодично збільшується потік людей, які в’їжджають на підконтрольну Україні територію для отримання соціальних виплат».
Начальник відділу прикордонного контролю зазначив, що близько 70% людей, які перетинають КПВВ «Зайцеве» на автомобілях, направляються в Луганську область, оскільки там працює тільки пішохідний пункт пропуску. «У середньому щодня контрольний пункт «Зайцеве» перетинають близько 8 тисяч осіб і 1,5 тисячі транспортних засобів, — додав він. — Сподіваємося, що відкриття КПВВ у Станично-Луганському розвантажить цей пункт, і людям не доведеться довго стояти в чергах».
За словами Олександра Томчишена, основним фактором, який
ускладнює роботу контрольно-пропускних пунктів, є провокації та обстріли з боку незаконних збройних формувань так званої «ДНР». Тільки за останній місяць було за-фіксовано 7 обстрілів КПВВ «Зайцеве» та «Мар’їнка». Бойовики за-стосовували різні види зброї, у тому числі й забороненого Мінськими домовленостями калібру.
«Напередодні на контрольному посту в Майорську по нашим прикордонникам прицільно стріляв снайпер, — поінформував начальник прес-служби Краматорського прикордонного загону Олександр Шапошник. — Одна куля пройшла по дотичній, зачепивши бронежилет військовослужбовця, інша — потрапила в автомобіль Державної прикордонної служби. На щастя, цього разу обійшлося без постраждалих. Цивільних осіб у цей час було небагато. Незважаючи на обстріли,
робота посту не переривалася».
ОлександрТомчишен наголосив, що прикордонники продовжують припиняти провезення заборонених товарів на непідконтрольну територію.
«За звітний місяць було виявлено 43 випадки контрабанди, коли порушники намагалися вивезти продуктів і промтоварів на суму 1,3 млн. гривень. Нерідкі спроби провезення зброї та боєприпасів», — повідомив офіцер.
За словами О.Томчишена, Державна прикордонна служба проводить активні заходи, спрямовані на боротьбу з корупційними проявами різного роду. «Щодня перевіряємо наявність заборонених предметів, у разі виявлення — порушників звільняють зі служби», — сказав начальник відділу прикордонного контролю.
Наталія ГЕРГЕЛЬ