Командування Об’єднаних сил звітує про результати протидії контрабанді

У Краматорську на базі РТРК «Регіон-Донбас» відбувся щомісячний брифінг, присвячений підсумкам діяльності підрозділів та посадових осіб Об’єднаних сил щодо унеможливлення незаконного перетину товарів та послуг на/або з тимчасово окупованих територій. Серед доповідачів вже традиційно були заступник Командувача Об’єднаних сил генерал-майор Богдан Бондар, а також представники ДФС, НГУ, ДПСУ та Національно поліції України.

«Після зміни Командувача ОС вимоги не зменшилися, тому працюємо в плановому режимі. Тож протягом червня 2019 року на контрольних пунктах в‘їзду-виїзду проведено детальний огляд та пропуск понад 151 тис. транспортних засобів і 1 млн 168 тис. громадян. При цьому виявлено 87 фактів порушення порядку переміщення товарів та здійснення господарської діяльності у зоні проведення операції Об’єднаних сил», — зазначив генерал-майор Бондар.

Загалом упродовж червня 2019 року із незаконного обігу було вилучено товарно-матеріальних цінностей на суму майже 32,4 млн грн. Третина зазначеної суми припадає на алкоголь та спирт, на другому місці паливо-мастильні матеріали, на третьому – транспортні засоби та група тютюнових виробів. У порівнянні з показниками за травень поточного року сума вилучення товарно-матеріальних цінностей залишилась на тому ж рівні.

Протягом червня поточного року було надано 3 дозволи та оглянуто близько 42 гуманітарних вантажів загальною вагою понад 780 тонн. Тут варто зауважити, що РФ після налагодження інших каналів доставки зброї, набоїв та спорядження на тимчасово окуповані території припинила брудний піар із так званими «гуманітарними конвоями». З іншого боку, Україна із залученням міжнародних гуманітарних організацій безперестанно продовжує надавати допомогу своїм громадянам.

Слід зазначити, що командуванням Об’єднаних сил постійно здійснюється аналіз оперативної ситуації на території проведення операції та визначаються невідкладні кроки, що реалізуються у відносно швидкі терміни. Це дозволяє отримувати нагальні результати щодо унеможливлення незаконного перетину товарів та послуг на/або з тимчасово окупованих територій.

Роман БАЛАБОЙКО