«Хто як не ми?» — Бійці Об’єднаних сил забезпечили порядок під час волевиявлення громадян (ВІДЕО)

На прифронтовому Донбасі, як і у всіх регіонах, відбувся другий тур виборів Президента України. Громадський порядок на дільницях області та поблизу них охороняли декілька тисяч силовиків. Вони й самі активно голосували, зокрема нацгвардійці.

Російські окупанти не полишили провокацій ані напередодні, ані у сам День виборів. Стріляли з мінометів, намагалися зірвати демократичний процес дзвінками про мінування дільниць. Проте, за словами Командувача Об’єднаних сил, ситуація характеризувалася як цілком контрольована українськими захисниками, у тому числі впродовж процесу волевиявлення.

«Ворог не дотримується взятих зобов’язань щодо весняного перемир’я. На Великоднє перемир’я вони теж не пішли. Але ми знаємо, що з цим робити, нам це вдається. Втрат в Об’єднаних силах немає. У разі потреби ми зможемо в декілька разів наростити нашу присутність у регіоні, адже маємо значні сили в резерві», – заявив Командувач Об’єднаних сил Сергій Наєв.

Військові голосували без примусу, за того, за кого вважають за потрібне. Такі висновки зробив представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Олег Трохименко.

«Приїхали зранку, щоб подивитись чи буде відкрита дільниця вчасно. Всі вимоги до виборчого процесу на цій дільниці дотримані, – повідомив Олег Трохименко. – Все в рамках виборчого права та виборчого законодавства. Військовослужбовці активно підходять до дільниці. Ніхто їх не примушує. В особистому спілкуванні вони засвідчили, що вони голосують саме так, як вони вважають за потрібне. Ніяких вказівок щодо голосування за того чи іншого кандидата вони не отримували».

 «Долучились до виборів. Хто як не ми? Жодних складнощів не було, все організовано дуже добре. Все зручно, під рукою. Дуже швидко. Зауважте, що немає черг», – підтвердила військовослужбовець ЗСУ Дар’я Борзенко.

 Службове навантаження на військовослужбовців Об’єднаних сил жодним чином не знизилось, обсяг завдань не знизився. Гвардійці не стали винятком, тому голосували організовано та швидко, аби дати змогу їхнім побратимам зробити те саме.

«Ми уточнили списки виборців після першого туру. Основне наше завдання полягало в тому, щоб забезпечити ста відсоткам особового складу можливість проголосувати», – пояснив у день виборів начальник групи морально-психологічного забезпечення штабу угруповання НГУ ОС підполковник Олександр Максименко.

 Серед виборців в одностроях – капітан НГУ Ігор. Він неодноразово брав участь в антитерористичній операції. Його перша ротація на схід була у січні 2015 року. Сьогодні виконує службові та бойові завдання у складі Об’єднаних сил. Прийти на вибори для нього було справою честі.

«Тут ми зараз на плановій ротації ООС. Захищаємо країну. Сьогодні – день виборів майбутнього Президента. Для нас як представників нашої армії також важливо, хто буде главою нашої держави», – поділився Ігор.

 На організацію виборчого процесу військові-виборці нарікань не висловлювали. Бажаючі отримали можливість реалізувати своє право на голос та розділити відповідальність за легітимність обраного Глави держави. Врешті-решт, саме вони у подальшому захищатимуть вибір українського народу.

Сергій МОЛОТКОВ

Віктор ПЕТРИЧЕНКО