Гора Карачун – символ мужності й незламності українського народу

Вже вдруге поспіль гора Карачун стала місцем проведення Всеукраїнського фестивалю «Донеччина зустрічає своїх захисників».

Цього року подія була присвячена четвертій річниці звільнення Слов’янська та Краматорська від проросійських найманців. Захід «Донеччина зустрічає своїх захисників» був організований Міністерством молоді та спорту України спільно з департаментом сім’ї молоді та спорту Донецької обласної державної адміністрації у співпраці з ГО «Союз ветеранів АТО Донбасу».

Броня, яку ворогам несила пробити

У квітні 2014-го саме гора Карачун стала історичним символом стійкості, мужності й рішучості бійців українського війська. Сьогодні ж метою акції «Донеччина зустрічає своїх захисників» є наголос на необхідності відзначення нового для Донеччини свята, що покликане створити новітню традицію й поєднати всіх людей, які боролись, борються та допомагають у боротьбі за територіальну цілісність і суверенітет України. Не менш важливим є процес спілкування молоді з ветеранами, непідробні емоції та відчуття, передача досвіду та життєвої мудрості поколінню українців, що зростає. Як немає й більш важливого завдання, ніж донести до людей, у першу чергу до молоді, повні й правдиві знання про історію свого народу.

Просвіта, патріотичне виховання, культивування національної гідності — все це є броня, яку ворогам нашої держави несила пробити. Історія останніх років активізувала кожного українця, змусила багатьох відчути свою причетність до життя країни, а також зрозуміти, хто є господар на нашій Богом даній землі.

У липні на Карачуні зібралися ветерани АТО (ООС), громадські активісти, волонтери та патріоти з дванадцяти областей України, а також учасники Всеукраїнського проекту «Потяг єднання України «Труханівська Січ» й вихованці патріотичних клубів Донецької області. Програма фестивалю передбачала презентацію проектів, пов’язаних із ветеранами АТО (ООС), офіційну частину, акустичний концерт «Пісні, народжені в АТО» та показ фільму «Посттравматична рапсодія».

Головною метою є перемога й досягнення миру

Під час офіційної частини на горі Карачун відбулося покладання квітів до меморіалу добровольцям АТО за участю заступника голови облдержадміністрації Сергія Добряка, командувача Об′єднаних сил генерал-лейтенанта Сергія Наєва, громадських активістів, а також представників краматорської організації «Українська спілка ветеранів Афганістану» з нагоди Дня звільнення північних міст Донеччини від проросійських терористів.

«Минуло вже 4 роки з часу звільнення міст північної частини Донеччини від проросійських терористів. У спекотні дні початку липня 2014 року українські воїни, підрозділи всіх силових структур, волонтери, громадські активісти згуртувалися, щоб дати рішучу відсіч ворогові. Для багатьох це був перший бойовий досвід, для деяких, на жаль, він же став і єдиним. Ми низько схиляємо голову перед тими, хто віддав своє життя за суверенітет, територіальну цілісність та незалежність нашої держави», – наголосив під час виступу заступник голови облдержадміністрації Сергій Добряк.

Заступник голови Донецької облдержадміністрації зачитав привітання від голови Донецької обласної державної адміністрації, керівника військово-цивільної адміністрації Олександра Куця.

«Я щиро вітаю мешканців звільнених міст зі святом, адже для них цей день – найважливіше свято – чотири роки тому їм знову подарували свободу, після довгих днів страху, паніки, безтями, — наголосив у своєму зверненні очільник області. — Я щиро дякую всім вам – за витримку й силу духу, за справжню любов до своєї землі, за те, як ви, не дивлячись на обставини, допомагали нашим воїнам».

Олександр Куць також зазначив: «Головне пам’ятати – ми йдемо правильним шляхом і перемога за нами!».

Звертаючись до учасників всеукраїнської акції зі словами вітання, генерал-лейтенант Сергій Наєв висловив подяку всім причетним до звільнення Краматорська, Слов’янська й інших міст Сходу України.

«Гора Карачун, що полита кров’ю українських патріотів, є символом незламності українського духу, патріотизму й жаги до перемоги над російським окупантом, яка й понині є рушійною силою славетного шляху до перемоги українського війська. Головна мета операції Об’єднаних сил — це досягнення миру завдяки звільненню від російського окупанта всієї території України», – підсумував командувач ООС Сергій Наєв.

Кожна локація — незабутня

По завершенні офіційної частини гостей фестивалю запросили відвідати локації, підготовлені військовими та громадськими активістами. Тут, зокрема, розмістилися сектор спілкування з ветеранами АТО, сектор обміну інформації, волонтерський сектор, навчальний сектор для молоді щодо надання першої медичної допомоги в екстрених ситуаціях, сектор Veterano Service.

Інтерес багатьох, хто зібрався на Карачуні, викликали фотоекспозиція «Сто років боротьби», фото «Сушка», сектор зброї та техніки. До речі, останній користувався величезною популярністю серед дітей та дорослих протягом усього дня. Роздивитись, потримати у власних руках зброю чи посидіти в справжній бойовій машині, кому таке може бути не цікаво?

Практичні вправи від парамедиків стали не тільки видовищним, а й дуже корисним навчанням для молоді. Трохи пізніше на гостей форуму очікувала польова кухня зі смачною кашею та гарячим чаєм, а після вечері відбувся акустичний концерт «Пісні, народжені в АТО».

Завершальною подією акції «Донеччина зустрічає своїх захисників» став показ української епічної драми «Посттравматична рапсодія». Стрічка розповідає про бійця добровольчого батальйону Сашка, який, виживши після обстрілу під Іловайськом, пробирається до своїх і зустрічає дорогою найнеочікуваніших супутників і ворогів. «Посттравматична рапсодія» глибоко вразила всіх присутніх та подарувала незабутні спогади від чудового липневого вечора на горі Карачун. До слова, для гостей фестивалю було розбите наметове містечко, де всі охочі могли знайти комфортний прихисток на ніч.

Підсумовуючи всі події фестивалю, можемо із впевненістю сказати, що на прикладах героїчних вчинків бійців ЗСУ будуть виховуватися наступні покоління українців – відважних, гордих, сміливих, вільних і щасливих громадян незалежної України. Заради квітучого майбутнього нашої країни тисячі патріотів віддали найцінніше, що в них було, – своє життя.

Роман БАЛАБОЙКО