Головне завдання влади – захистити людей 

Взяти відповідальність на себе і працювати так, щоб мешканці Донеччини бачили результати роботи – про це йшлося на Раді регіонального розвитку.

29 листопада у Краматорську пройшло засідання Ради регіонального розвитку Донецької області. У заході взяли участь народні депутати України, керівники області, міські голови, керівники ОТГ, райдержадміністрацій та районних рад, представники центральних органів виконавчої влади, міжнародних організацій, наукових кіл, громадськості та бізнесу.

Всі шляхи ведуть уперед

На початку заходу з вітальним словом до присутніх звернувся керівник Донецької обласної державної адміністрації Олександр Куць. Він зазначив, що сьогоднішнє засідання – крок до конструктивного діалогу щодо соціально-економічних питань кожної території нашої області, майданчик для підведення підсумків та визначення пріоритетів на майбутнє.

«12 листопада у Києві під головуванням Президента України Петра Порошенка відбулося сьоме засідання Ради регіонального розвитку. На ньому Президент доручив представникам регіональної влади розробити плани перспективного розвитку територій на 2019-2021 роки, обговорити їх із суспільством та об’єднаними громадами і в підсумку затвердити на рівні громад», — підкреслив голова облдержадміністрації.

Як зазначив очільник області, нині кожна територія має визначити свої пріоритети, на основі яких на дорожніх картах районів та ОТГ і з’являться першочергові об’єкти, що стануть маркерами розвитку.

«Нам вдалося подолати істотне падіння та стабілізувати ключові показники, які характеризують соціально-економічний розвиток регіону. Тільки за умови збереження системного підходу та формування чіткого плану дій на майбутнє ми зможемо забезпечити стабільність та поступовий рух вперед», — наголосив Олександр Куць.

За словами голови облдержадміністрації, вже найближчим часом розпочнеться процес розробки стратегічних програм. У кожному селі, громаді та районі повинні бути проаналізовані першочергові заходи, які будуть підкріплені певними рішеннями, плануванням та фінансуванням.

«Головне, про що маємо пам’ятати, – це консолідація зусиль та системний підхід. Ми маємо розуміти, що розвиток територій – це спільне завдання для кожного з нас», — наголосив Олександр Куць.

Консолідація зусиль заради розвитку

Завдяки реформі децентралізації влади території отримали можливість реально розвиватися. У цьому їм допомагають державна та обласна влада. Також чималий поштовх до розвитку надають інвестори. Про це йшлося у виступі першого заступника голови облдержадміністрації Євгена Вілінського. Він розповів про основні виклики, які стоять перед Донеччиною та пріоритетні напрямки розвитку.

За словами Євгена Вілінського, сьогодні необхідно переходити від «латання дір» та фрагментарних робіт  до проектів, які матимуть комплексне рішення проблем та забезпечать довготривалий ефект.

«Необхідно орієнтуватись на цілі та пріоритети, визначені Стратегією розвитку області. Нагадаю, це – економічний розвиток та зростання зайнятості. Ми повинні забезпечити зростання економічної активності населення, використовувати інтелектуальний капітал, знання та інформаційні ресурси для того, щоб відійти від застарілої структури господарського комплексу та рухатися у напряму нової економіки», — зазначає Євген Вілінський.

Наступний пріоритет – підвищення спроможності місцевого самоврядування та підтримка загальноукраїнського курсу децентралізації.

Перший заступник голови облдержадміністрації наголосив на тому, що спроможні об’єднані територіальні громади – це якісні послуги кожному жителю.

«Далі – всебічний людський розвиток. Інвестиції у людський капітал – це вимога сучасності, без якої неможливе становлення конкурентоздатних фахівців та задоволення професійних потреб на ринку праці», — зазначив Євген Вілінський. Він також підкреслив, що всі ці ключові напрямки розвитку мають реалізуватися крізь призму європейського підходу, що важливі питання розвитку територій мають відбуватись із залученням громадськості.

«Ключ до успіху – системна та послідовна робота. Саме зараз кожна територія розробляє програми соціально-економічного розвитку на 2019 рік та наступні 2020 та 2021 роки, які вже погоджені облдержадміністрацією на відповідність стратегічним пріоритетам розвитку області. Ваші програми повинні включити ті проекти, які будуть визначені пріоритетними для діяльності у наступні три роки», — наголосив перший заступник очільника області.

Віра ІЛЬЇНА