Герої з «нулів»: Четверта ротація молодшого лейтенанта

Молодший лейтенант Андрій Овчаренко командує взводним опорним пунктом поблизу Верхньоторецька. Це його вже четверта ротація на Донбас. За цей час довелося виконувати різноманітні бойові завдання практично по всій лінії фронту.

– На нашому напрямку ворог використовує свою стару перевірену тактику. Постійно веде так званий турбуючий вогонь, провокує на відповідь, час від часу малими групами по 5-10 чоловік намагається провести розвідку наших позицій. На провокації ми не реагуємо. А їхні групи помічаємо, як тільки вони покидають власні позиції. Підпускаємо їх на метрів чотириста, а далі даємо добрячого прочухана. Наша позиція дуже вигідна, знаходиться на панівній висоті. З неї добре проглядається вся околиця, а отже знаходиться під нашим вогневим контролем.

Чоловік родом із Харківщини. У 2015-му році був призваний по мобілізації, а через рік підписав контракт із бригадою. До війни викладав фізкультуру у школі. Каже, що спортивний дух і здоровий спосіб життя підтримує і у своєму підрозділі. Щоправда, ранкову зарядку і розвиваючі вправи хлопцям замінили риття окопів, облаштування укріпрайонів та нічні перестрілки з ворогом. Є на позиції турнік, бруси і штанга. Як з’являється вільна хвилинка, ідуть гуртом займатися на імпровізований спортмайданчик.

– Я постійно повторюю хлопцям, щоб не лінувались і постійно підтримували себе в хорошій спортивній формі. Хто зна, а раптом доведеться вступити в рукопашну з ворогом? Український воїн має бути готовий до всього і кращим в усьому. Тільки так переможемо.

Олександр ОЛЕХНОВИЧ
(мобільна прес-група м.Авдіївка)