Фотовиставка «Іловайськ 2014» в Дружківці

Сьомого лютого Дружківка доєдналася до міст Донеччини, де вже побувала фотовиставка «Іловайськ 2014». В урочистому відкритті експозиції в Молодіжному центрі при комунальному закладі «Дружківська міська бібліотека – ЛесяХаб» взяли участь ветерани АТО, представники міської влади та студентська молодь.

На 60 світлинах виставки «Іловайськ 2014» представлені роботи Олександра Глядєлова, Максима Дондюка, Максима Левіна та Маркіяна Лисейко, присвячені трагедії в Іловайську. Ці світлини навічно зафіксували події в період від першого штурму міста до оточення українських бійців наприкінці серпня. На кольорових та чорно-білих фото зображені фронтові будні українських солдатів, допомога місцевому населенню, згоріла бронетехніка та інші події. Вперше фотороботи виставлялися в Національному музеї Тараса Шевченка в Києві, через рік після трагедії. Для більшості бійців ці фотографії були останніми в житті, вони загинули при виході «зеленим коридором». Частина бійців потрапила в полон, частина отримала поранення. Деякі з героїв фотографій, яким вдалося залишитися в живих після подій під Іловайськом, загинули на Сході України під час інших військових операцій. Даний проект — це своєрідна данина їх пам’яті.

«Для мене кожна з фотографій – це живі люди, це своя окрема історія. Іловайська трагедія — це події не тільки Іловайська, це історія всієї підлості та зради з боку РФ. І якщо б цього не сталося, війни вже не було, а всі міста мали бути звільнені. Дуже часто російська пропаганда каже, що це «внутрішній конфлікт» чи «громадянська війна», але при цьому ніхто не каже, що перші добровольчі батальйони на 70% складалися з мешканців Луганської, Донецької області та Криму», — зазначив організатор виставки та учасник бойових дій Андрій Поляков.

Бої за Іловайськ — епізод війни на Сході України у другій половині серпня 2014 року. Саме тоді під Іловайськом розгорнулися запеклі бойові дії між ЗСУ і підрозділами МВС з одного боку, та озброєними формуваннями терористичної організації ДНР і Збройних сил Російської Федерації з іншого. Сутичка під Іловайськом стала переломним моментом війни на Сході України — Збройні Сили України втратили ініціативу на Донбасі та перейшли від атаки до оборони. Важкі втрати спонукали українське керівництво до укладення Мінського перемир’я в рамках контактної групи Україна – Росія — ОБСЄ із залученням представників російських бойовиків.

Відвідати виставку можна за адресою: вул. Енгельса, 112 (Дружківська міська бібліотека).

Роман БАЛАБОЙКО