Фонд Народонаселення ООН допомагає мешканцям Сходу України

Починаючи з 2012 року Фонд Народонаселення ООН (UNFPAUnited Nations Fund for Population Activities) реалізовує програму допомоги Україні, яка зосереджується на трьох сферах: репродуктивне здоров’я, населення та розвиток, гендерна рівність.

Представники фонду приділяють багато уваги жителям Сходу України, забезпечуючи їх необхідною допомогою.

Одним із головних завдань ФН ООН є попередження насильства в суспільстві. Починаючи з листопада 2015 року психосоціальна допомога в населених пунктах східних областей України постійно надається 63 соціальними працівниками та психологами, які діють у складі 26 мобільних бригад. Упродовж року соціальна та психологічна підтримка була надана більш ніж 10 тисячам жінок, потерпілим від насильства.

Кілька минулих місяців на Сході України були позначені заходами-символами поваги та піклування. Серед них – відкриття муралів, у тому числі в Краматорську, що символізують мир у кожній родині міста та  регіону, до Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок.

«В умовах збройного конфлікту кількість випадків насильства щодо жінок зростає, — зазначається у повідомленні фонду. — Подолання цієї проблеми є складним завданням, вирішення якого потребує комплексного підходу».

Наприкінці грудня 2016 року представники фонду оголосили про отримання першої партії гаджетів, що можуть захистити від зґвалтування. Це спеціальні брелоки, оснащені кнопкою тривоги, що роздає звук на 130 дБ, та маленьким ліхтариком. Як зазначають представники ФН ООН, такі гаджети будуть передані мобільним бригадам для поширення серед жінок та дівчаток, які проживають у зоні АТО.

Антон НАГОРНИЙ