Фестиваль молодіжних інновацій «Освітній хайп» пройшов у Краматорську

У Краматорську пройшов фестиваль молодіжних соціальних проектів «Освітній хайп», який є продовженням освітнього проекту «Відкривай Україну». Одночасно фестиваль стартував у 13 містах України.

«Ми живемо у світі систем. Окремі проекти та окремі види діяльності людства залишилися глибоко у 20 столітті. Тепер все взаємопов’язано. Ми розглядаємо взаємодію бізнесу, влади та громади як запоруку розвитку суспільства в цілому та економіки зокрема. Саме тому ми й розподіляємо активності як для кожної окремої категорії, так і для взаємодії між ними», — наголосив співзасновник Фундації освітніх інновацій «З країни в Україну» Денис Блощинський.

Учні старших класів з Донецької та Луганської областей під гаслом «Освіта може бути драйвовою» представили 18 соцпроектів, спрямованих на поліпшення навчального процесу, дозвілля та якості життя громади в цілому.

Наприклад, школярі з прифронтового Торецька представили проект зони відпочинку в рідному місті. Учні розповіли, що власними силами прибрали територію колишнього кінотеатру, посадили там саджанці квітів, встановили лавки та сміттєві баки. Щоб зібрати гроші на матеріали та фарбу для доброустрою майбутнього скверу, школярі провели ярмарок млинців. У планах – облаштування кінотеатру просто неба.

Учнів з Білозерського, що в Добропільському районі, найбільше турбує проблема безпритульних тварин. У рідному місті вони провели акцію, в рамках якої роздали більше тисячі тематичних листівок. На заклик про допомогу відгукнулися волонтери та небайдужі люди, які допомогли школярам зібрати корм для бездомних тварин і передати частину хвостатих безхатченків у добрі руки.

Школярі з міста Миколаївка Слов’янського району продемонстрували проект «STEM-освіта».

Оголошення переможців фестивалю молодіжних соціальних проектів відбудеться восени, де зберуться команди зі всієї України. Головний приз — подорож за кордон.

Віра ІЛЬЇНА