Ферма у Бойовому: складові успішного господарювання

Сільське господарство є пріоритетною галуззю в економіці Нікольського району. Підприємства АПК відіграють важливу роль у забезпеченні сталого соціального та економічного розвитку територій. Стратегічно важливим для району є розвиток тваринництва і фермерських господарств, оскільки це і зайнятість сільського населення, і виробництво необхідних продуктів харчування, і забезпечення переробної промисловості сировиною.
Наприкінці минулого року в Нікольскому районі в сфері тваринництва розпочав свою діяльність підприємець Володимир Волков. Володимир Дмитрович створив ферму з розведення кіз та отримання козиного молока для подальшої його переробки у селі Бойове. Віднедавна він став ще й українським донецьким «куркулем», вигравши грант від облдержадміністрації на розвиток місцевого бізнесу в секторі сільського господарства.
Програма підтримки малого та середнього підприємництва «Український донецький куркуль» передбачає надання з обласного та місцевого бюджетів фінансової допомоги підприємцям на реалізацію їх бізнес-проектів.
Служба зайнятості активно долучилася до реалізації проекту «Український донецький куркуль» шляхом налагодження комунікацій між організаторами проекту та його потенційними учасниками, серед яких як вже зареєстровані підприємці, так і ті, хто має підприємницьку ідею, проте не має ресурсів на її реалізацію. Крім сприяння самозайнятості, метою впроваджених службою зайнятості заходів є створення нових робочих місць, додаткове фінансове стимулювання роботодавців, які приймають на роботу зареєстрованих безробітних громадян на нові робочі місця та внутрішньо переміщених осіб на умовах строкових трудових договорів.
На фермі вже створені чотири нових робочих місця. Підприємець скористався допомогою фахівців Нікольського районного центру зайнятості в укомплектуванні кадрами нової ферми. Так були підібрані кваліфіковані кандидати на вакантні робочі місця. Після проходження стажування всі вони були працевлаштовані. Впродовж року роботодавець зможе отримувати від служби зайнятості компенсацію фактично сплаченого ЄСВ за найманих на новостворені робочі місця працівників.
Володимир Волков задоволений результатами співпраці зі службою зайнятості та якістю надання послуг. В майбутньому він планує розширювати свій бізнес, розраховуючи на подальшу підтримку фахівців в укомплектуванні підприємства кваліфікованими кадрами.
Олена КУДАЄВА