ЕКСКУРСІЯ ДО БЛАГОДІЙНОГО ФОНДУ «ДРУГ»

Напередодні канікул учні 2 класу загальноосвітньої середньої школи-інтернату № 10, що в Краматорську,  разом з вихователями відвідали Благодійний фонд «Друг».

Діти з інтересом долучилися до Всеукраїнської акції «Happy Гав для Сірка». Готувалися до екскурсії заздалегідь: протягом 2 тижнів разом з батьками приносили сухий корм для собак (за що батькам окрема подяка!).

Спочатку довго розпитували дорогу до притулку, потім – стільки ж ішли. І ось, нарешті, він… Враження «посипалися» буквально з першої секунди, як тільки зайшли на територію. Чомусь усе уявлялося в більш кольорових фарбах…

Дітей, звичайно, цікавили самі тварини. Їм дуже кортіло погодувати, потримати, попестити кудлатих мешканців. Вони з захопленням слухали розповіді про цуциків, іхній характер і вподобання, бігали  від одних собак до других, щедро насипаючи корм.

Малюки  зраділи пропозиції взяти на руки гарненьких цуциків, просили сфотографувати їх з цими «комочками щастя» і відіслати батькам, з надією очікуючи, що батьки дозволять забрати гарнюсиків додому.

А ми, вихователі, слухали розповіді працівників про потреби притулку. До речі, це не зовсім притулок. «Друг» — це група однодумців-волонтерів, що в силу своїх можливостей допомагають тваринам. Організація існує з 2011року, жертвуючи своїй справі величезну кількість часу, сил та любові.

За цей час тут врятували, вилікували, стерилізували та віддали в родини декілька тисяч собак і кішок, хоча й були поодинокі випадки, коли тваринок, награвшись, повертали назад…

На сьогодні тут на утриманні знаходяться біля 100 собак різного віку і розміру, на будь-який смак, і декілька котів.

Існує велика потреба в дієвій підтримці благодійного проекту: тваринам треба зварити кашу, вичистити у вольєрах, їх потрібно нагодувати й вигуляти. Це все потребує часу та робочих рук. Волонтери допомагають, але постійних працівників не вистачає. Недостатньо і самих вольєрів, один із них робили на наших очах (знову ж таки, допомога небайдужих людей).

Благодійний фонд «Друг» здійснює діяльність за рахунок власних коштів і пожертв громадян, тому тут будуть вдячні будь-якій допомозі й підтримці.

Приєднуйтеся, робити добро легко! Особливо, коли бачиш у відповідь сяючі від щастя очі маленьких вихованців!

      Ірина ПОХВАЛІЙ, Алевтина ЧАЛА,
вихователі 2 класу ЗСШІ № 10