Економічна підтримка Східної України для розвитку економіки

Сім міст Донеччини стануть партнерами Проекту USAID «Економічна підтримка Східної України» для розвитку економіки

6 червня керівник Проекту USAID «Економічна підтримка Східної України» Майкл Піллсбері підписав Меморандум про співпрацю щодо розвитку місцевої економіки з міськими головами семи міст та громад Донецької та Луганської областей. Це партнерство передбачає допомогу у стабілізації місцевої економіки, відновлення інфраструктурних об’єктів, розвиток малих і середніх підприємств, підвищення віри населення в економічний успіх Східної України.

Проект USAID також сприятиме розвитку сфери інформаційних технологій (ІТ), яка має потенціал стати важливою частиною економіки регіону.

Основним напрямком співпраці з містами Бахмут, Добропілля, Покровськ (Донецька область) і Старобільськ (Луганська область) стане розробка стратегій економічного розвитку для цих міст. Це згуртує інтереси жителів і бізнесу навколо спільного бачення майбутнього. В інших містах — Маріуполі, Краматорську (Донецька область), Біловодській і Новопсковській ОТГ (Луганська область) — Проект USAID підтримає реалізацію проектів, спрямованих на економічний розвиток громад.

Крім того, не залишаться без уваги і традиційні напрямки, зокрема сільське господарство.

Брайан Мілаковскі, менеджер з розвитку бізнесу, ознайомив з баченням USAID галузей, які вважаються найбільш перспективними.
Що стосується фінансування, Брайан Мілаковскі підкреслив, що грантові кошти не можуть бути єдиним джерелом, а скоріше буде співфінансування.

Перелік конкретних проектів, які будуть реалізовані у кожному з міст, будуть фіналізовані впродовж наступних кількох місяців.

Задля досягнення спільних цілей передбачається співпраця сторін із широкою спільнотою: представниками бізнесу та місцевого самоврядування, громадськими організаціями, органами самоорганізації населення, викладачами та студентами вищих навчальних закладів, журналістами та іншими сторонами, зацікавленими в економічному розвитку місцевих громад.

Програми здійснюватимуться партнерами, чиї бізнес-моделі, стратегії та повноваження відповідають завданням проекту USAID.

«Підписання меморандуму — це найпростіша частина. Важку роботу ще належить зробити, щоб втілити в життя наші задумки», — наголосив керівник Проекту Майкл Піллсбері.

Віра ІЛЬЇНА