«Е-пенсія» — новий електронний сервіс від Пенсійного фонду України

Пенсійний фонд України все більше переходить на роботу в електронний простір та запроваджує нові електронні сервіси. Один із них «Е-пенсія» — нова модель звернення громадян за призначенням пенсії в «один дотик» через веб-портал електронних послуг Фонду.

Про це і не тільки йшлося на брифінгу начальниці головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області Наталії Рад на базі медіа-центру «РТРК «Регіон-Донбас».

За словами Наталії Рад, сервіс передбачає: подання документів для призначення пенсії дистанційно в електронному вигляді та після прийняття рішення про призначення пенсії, повідомлення про необхідність звернення до сервісного центру за отриманням пенсійного посвідчення. Впровадження такої системи спрощує взаємодію громадян з Пенсійним фондом України, дозволяє зменшити витрати часу осіб, які звертаються за призначенням пенсії, забезпечує максимально комфортні умови для отримання послуг, не виходячи з дому. Також очільниця головного управління Пенсійного фонду України Донецької області наголосила, що електронними сервісами Пенсійного фонду користується дедалі більше людей молодого віку для відстеження своїх страхових активів, а це не може не тішити, бо краще завчасно попіклуватись про свій страховий стаж.

Варто зазначити, що сервіс призначення пенсії в «один дотик» є однією зі складових частин системи надання послуг у сфері пенсійного забезпечення в електронній формі («Е-ПЕНСІЯ»), що реалізується Пенсійним фондом України і включає заходи з переведення в електронну форму надання послуг та організації обміну даними з державними реєстрами для зменшення паперового документообігу при наданні послуг. Також на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України працює ціла низка сервісів для пенсіонерів, застрахованих осіб та страхувальників. Тут можна налаштувати послугу безкоштовного СМС-інформування (щодо призначення/перерахунку пенсії; сплати страхових внесків роботодавцем та страхового стажу особи); отримати довідки, певність яких підтверджується QR-кодом (про розмір сплачених внесків (форма ОК-5), витяг із реєстру застрахованих осіб, довідка про розмір пенсії);отримати інформацію про страховий стаж та щомісячні відрахування єдиного соціального внеску роботодавцем.

До того ж веб-портал Пенсійного фонду України передбачає кабінет страхувальника, де можна отримати інформацію стосовно сплати єдиного соціального внеску, в тому числі щодо заборгованості підприємства з цього виду платежу, а також електронні «Довідки про трудовий та страховий стаж» працівників для розрахунку суми виплати за час тимчасової непрацездатності.

Роман БАЛАБОЙКО