Джаз у соляній шахті: Донеччина вміє дивувати

Благодійний фестиваль джазової музики «Джаз-фест» відбувся 26 березня на території рукотворної соляної шахти у місті Соледар.

Подію було організовано Управлінням культури і туризму облдержадміністрації за підтримки Донецької обласної державної адміністрації та приурочено до професійного свята працівників Служби безпеки України, а також Дня Національної гвардії України, які відзначаються 25 та 26 березня відповідно.

На глибині майже 300 метрів військовослужбовці части та підрозділів, що виконують завдання у складі Об’єднаних сил, та гості фестивалю мали змогу не тільки насолодитися музикою. Окрім цього було організовано чудову виставку картин спілки художників України, та селфі-зону для світлин на згадку.

Під час урочистого відкриття голова Донецької облдержадміністрації Олександр Куць висловив сподівання, що такі зустрічі стануть доброю традицією. Очільник області привітав військовослужбовців Національної гвардії України та співробітників Служби безпеки України й побажав їм всіляких гараздів, здоров’я, сімейного благополуччя, наснаги, бити ворога без втрат та подякував їм за службу і мирне небо над головою. «Кожен такий захід – це своєрідний крок до миру. Область та її мешканці показують, що вони не тільки воюють, а й живуть», – зауважив Олександр Куць.

Магічну атмосферу джазу дарували слухачам колектив піаніста-віртуоза, лауреата міжнародних конкурсів Майка Кауфмана-Портнікова та джазові гурти Донеччини. Гості концерту мали змогу зануритись у живу течію музики та ритму, кожна композиція у виконанні музикантів заворожувала таким різним, але неодмінно відчутним шармом. Під височенною стелею підземної зали музика лунала по особливому чуттєво, а окремі нотки, відбиваючись від соляних стін, впадали прямо в серця слухачів. Мабуть, не лишилося жодного байдужого глядача в тій залі, де відбулось єднання людини, музики та природи. Музика єднає та надихає, і благодійний фестиваль «Джаз-фест» не став виключенням.

Роман БАЛАБОЙКО