Дружківка: Підписання Меморандуму з Представництвом ЮНІСЕФ

У Дружківці відбулося підписання Меморандуму про наміри та взаємодію між Представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та міською радою. Підписання цього документа стало першим кроком на шляху до отримання містом статусу «Громада, дружня до дітей та молоді».

Меморандум визначає порядок участі  Дружківки у впровадженні програми сприяння розвитку дітей та молоді, передбачає надання місту методологічної та організаційно-технічної допомоги зі сторони ЮНІСЕФ.

Процес здобуття статусу «Громади, дружньої до дітей та молоді» має свою процедуру. Нею, зокрема, передбачено здійснення ситуаційного аналізу становища дітей та молоді у громаді, розробки та прийняття конкретного плану дій, що сприятиме створенню чистого, безпечного та комфортного середовища для життя й розвитку дітей та молоді. Після втілення цього плану громада проходитиме процес незалежної оцінки, та, в разі успішного виконання плану, зможе набути статусу «Громади, дружньої до дітей та молоді».

Загалом готовність долучитися до Ініціативи, втілюваної ЮНІСЕФ, висловили майже 160 міст та об’єднаних територіальних громад із усієї України, i Дружківка увійшла до першої когорти здобувачів.

Пані Джованна Барберіс, Голова представництва ЮНІСЕФ в Україні, під час перебування в Дружківці наголосила: «Ми сподіваємося, що із підписанням Меморандуму Дружківська громада зможе отримати ефективні інструменти для впровадження механізмів захисту інтересів дітей та молоді, зростання їх благополуччя та безпеки, а також поваги до їхньої точки зору. Ми також сподіваємося, що Дружківка успішно розробить і реалізує план дій та отримає почесний статус «Громади, дружньої до дітей та молоді».

Дружківський міський голова Валерій Гнатенко, у свою чергу, зазначив: «Від імені жителів Дружківки висловлюю вдячність за надану можливість приєднатися до ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді». Це честь бути першою громадою, яка підписала Меморандум про співпрацю. Ми готові працювати для отримання статусу й переконані, що завдяки Ініціативі буде створено дружнє середовище зі сприятливими умовами для розвитку та реалізації потенціалу кожної дитини та молодої людини».

 

Довідково

Ініціатива «Громада, дружня до дітей та молоді» — це глобальний рух, який об’єднує місцеву владу, громадянське суспільство та бізнес у досягненні консенсусу в ключових напрямах розвитку добробуту всіх дітей та молоді.  З часу створення у 1996 році до програми приєдналися понад 3000 муніципальних округів у 38 країнах на п’яти континентах. На сьогодні ініціатива «Громада, дружня до дітей та молоді» охоплює понад 30 мільйонів дітей.

 29 березня 2018 року відбулося підписання Меморандуму щодо впровадження в Україні ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді» між ЮНІСЕФ, Урядом України та партнерами.

Партнерами ініціативи в Україні є Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA); Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України; Міністерство соціальної політики України; Міністерство молоді та спорту України; Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України»; Асоціація органів місцевого самоврядування «Асоціація об’єднаних територіальних громад» та Громадська спілка «Національна молодіжна рада України».