Дружківка: Підбито підсумки з реалізації проекту НЕФКО

Оновлений диспетчерський пункт відкрито на території Дружківського  підприємства електромереж зовнішнього освітлення «Міськсвітло».

В урочистому відкритті об’єкта та підбитті підсумків реалізації проекту НЕФКО на території міста взяли участь міський голова Валерій Гнатенко, директор підприємства «Міськсвітло» Тетяна Гробаньова, представник Північної екологічної фінансової корпорації «НЕФКО» Едуард Бафталовський, представник Генерального підрядника товариства «Енергія С» Сергій Сальков та головний інженер товариства «Енергія С» Валерій Пасько.

Майже рік тому, в листопаді 2015 року було підписано грантову угоду між Дружківською міською радою та північною корпорацією НЕФКО щодо підтримки заходів із підвищення енергоефективності в місті. Фінансування здійснювалося в рамках проекту з енергозбереження «Капітальний ремонт мереж зовнішнього освітлення з використанням енергозберігаючих технологій вулиць м. Дружківки». На час виготовлення проекту в  місті знаходилось в експлуатації 1,731 тис. світильників зовнішнього освітлення, з них понад 80% морально та фізично застарілі, в яких використовуються  ртутні лампи типу ДРЛ. В межах Північної ініціативи гуманітарної підтримки і енергоефективності, розпочатої країнами Північної Європи в минулому році, виконано капітальний ремонт освітлення 46 вулиць міста, а також встановлено автоматичну систему управління зовнішнім освітленням та збудовано диспетчерський пункт.

Як зазначив міський голова Валерій Гнатенко, реалізація цього проекту є частиною програми «Місто без околиць». Метою його впровадження є зниження обсягів споживання енергетичних ресурсів після виконання капітального ремонту, та, як наслідок, досягнення економії бюджетних коштів на оплату за енергоносії, зменшення шкідливих викидів в атмосферу.

У лютому 2016 року було проведено тендер, за результатами якого з чотирьох претендентів переможцем стало краматорське підприємство «Енергія С». Представник цього підприємства Сергій Сальков підкреслив, що другий етап реалізації проекту, що передбачував виконання робіт із капітального ремонту ліній, демонтажу та монтажу обладнання було розпочато 29 червня 2016 року. П’ять бригад підрядників протягом трьох місяців провели капітальний ремонт на 46 вулицях міста, завершивши роботи із випередженням графіка на місяць. Згодом, із початку жовтня 2016 року бригадами також забезпечено заміну та введення в експлуатацію 30 нових шаф управління, встановлення диспетчерського пункту та запуск в роботу автоматичної системи управління зовнішнім освітленням.

За словами директора підприємства електромереж зовнішнього освітлення «Міськсвітло» Тетяна Гробаньової, такий відмінний результат забезпечено  завдяки гарній організації робіт та високій майстерності електромонтажників.

Наша довідка.

 Північна екологічна фінансова корпорація (НЕФКО) це міжнародна фінансова організація, створена в 1990 році країнами Північної Європи. Її діяльність пов’язана з фінансуванням практичних заходів, що сприяють зеленому зростанню. НЕФКО фінансує проекти різних секторів, де може бути знижене споживання енергії та/або викопні види палива замінені альтернативними. Прикладами є використання сучасного обладнання на установках з водопідготовки або каналізаційних очисних спорудах, підвищення ефективності енергетичних установок, утеплення будівель і впровадження передових технологій промислового виробництва.