Дружківка: Опорна школа — територія нових можливостей

Першого вересня школи Донеччини відчинили свої двері для вчителів та учнів, розпочинаючи новий навчальний рік. На території області, контрольованій українською владою, знаходяться 567 шкіл усіх типів та форм власності, з них 36 шкіл, які розташовані на лінії розмежування. Цього року за парти сіли 152 з половиною тисячі школярів, у тому числі — 16 тисяч 776 першокласників, їх навчатимуть понад 15 тисяч учителів.
Старт нового навчального року в Дружківці відзначений введенням в експлуатацію опорної школи №17. В урочистій лінійці з цієї нагоди взяли участь голова Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський, керівники управлінь облдержадміністрації, керівництво міста.
В оновленій опорній школі №17 навчатимуться 682 учні, 63 з них – переселенці. Звертаючись із вітальним словом до присутніх, очільник Донеччини відзначив: «Наразі Дружківська опорна школа є однією з найкращих не тільки на Донеччині, а і в Україні. Мені дуже б хотілося, щоб зі стін цієї школи вийшли справжні патріоти, дуже розумні діти, які були б найбільш конкурентними на освітянському ринку не тільки України, а також Європи та світу. Переконаний, що завдяки професіоналізму вчительського колективу та навчальній базі, що є в школі, Дружківка стане одним із освітянських центрів України». Павло Жебрівський передав міському голові Дружківки Валерію Гнатенку сертифікат на будівництво семи спортивних майданчиків із тренажерами та двох майданчиків зі штучним покриттям для громади Дружківки.
Учасники врочистостей на власні очі переконалися, що спільними зусиллями, об’єднавшись, можливо зробити якісну європейську школу.
Опорна школа №17 матиме три філії: навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа I- II ступенів – дитячий садок №4», навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа I- II ступенів – дитячий садок №10», Райський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа I- II ступенів – дитячий садок №11».
Упродовж реконструкції, розпочатої 11 місяців тому, в опорній школі був виконаний колосальний обсяг робіт: здійснена термосанація будівлі, замінені вікна та двері, придбані жалюзі. У навчальних кабінетах укладений лінолеум, пофарбовані стіни кабінетів і коридорів. Повністю відремонтована бібліотека та завезені в повному обсязі меблі. На спортивному майданчику завершено роботи з укладання основи та штучного покриття, встановлено огорожу й футбольні ворота, змонтовано камери спостереження. Здійснена реконструкція покрівлі, що включала заміну м’якого покриття на шатрову покрівлю. Також виконаний капітальний ремонт благоустрою школи, який передбачав влаштування асфальтобетонного покриття та малих архітектурних форм. І це — не повний перелік виконаних робіт.
Як наголошують фахівці, унікальність школи полягає передусім у тому, що вона відповідає вимогам часу! Адже, крім нових сучасних меблів, тут додатково встановлено сучасне обладнання: комп’ютери, проектори, мультимедійні екрани. Школа майбутнього має бути тим місцем, де діти отримають можливість навчатися не тільки наукам, але й спілкуванню та працелюбності.
«Поява школи такого рівня у Дружківці – справжня подія. Загальна сума проекту склала 55 мільйонів 746 тисяч гривень, з них 6 мільйонів 256 тисяч були спрямовані на придбання обладнання: лабораторій, інтерактивних дощок, лінгафонних кабінетів, інвентарю для майстерень та спортзалу», — зазначив Павло Жебрівський по завершенні відвідин Дружківки.
Отже, територія можливостей, якою стала школа №17, розпочала свою роботу, знаменуючи новий етап у історії навчального закладу. Перший урок в оновленій опорній школі пройшов за темою «Ми — українці, ми – європейці». І є всі підстави сподіватися, що першокласники, які тільки-но розпочинають нелегкий шлях навчання, завершувати його будуть уже в оновленій європейській Україні.
Роман БАЛАБОЙКО