Дружківка:  Міжнародний олімпійський день відзначили масовим забігом

  У січні 1948 року під час 42-ї сесії МОК у Санкт-Мориці Міжнародний олімпійський комітет прийняв рішення щорічно святкувати Міжнародний олімпійський день 23 червня. Ця дата була обрана для того, щоб увічнити дату створення МОК 23 червня 1894 року. Відтоді цей день став святом спорту в багатьох країнах, й Україна не є виключенням.

На Донеччині  центром святкування Міжнародного олімпійського дня стала Дружківка. Цього дня площа Молодіжна перетворилася на арену демонстрації понад 20 видів спорту. Тут діяли локації з боротьби, важкої атлетики, самбо, дзюдо, тхеквондо, кікбоксингу, карате, змішаних єдиноборств, боксу, скелелазіння, баскетболу, футболу, легкої атлетики, настільного тенісу та багатьох інших видів. Серед тих, хто демонстрував свої вправність та уміння під час показових виступів, були як новачки, так і досвідчені спортсмени.

Яскравим початком свята став виступ вихованців «УШУ» обласної комплексної дитячо-юнацької школи під керівництвом заслуженого тренера України Віталія Болдарєва, спортсмени виконали китайський традиційний танок-виставу «танець дракона». Команда черлідінгу з Покровська під керівництвом президента Донецької обласної федерації черлідінгу Наталії Коновалюк виступила з композицією «Україна – це моя перлина».

Учасників спортивного свята привітали заступник голови облдержадміністрації, голова відділення Національного олімпійського комітету України в Донецькій області Віктор Ремський, директор департаменту сім’ї, молоді та спорту ДонОДА Володимир Мицик, міський голова Дружківки Валерій Гнатенко, а також титуловані спортсмени області. Серед тих, хто своїми здобутками примножував спортивну славу Донеччини, —  заслужений майстер спорту з легкої атлетики, бронзовий призер Олімпійських ігор 2012 року, фіналіст олімпіади 2016 року Аліна Логвиненко; майстер спорту України міжнародного класу з легкої атлетики, учасниця двох Олімпіад Антоніна Єфремова; майстер спорту України міжнародного класу з легкої атлетики, учасниця Олімпіади 2016 року в Ріо-де-Жанейро Вікторія Ткачук; майстер спорту України з дзюдо — бронзовий призер перших юнацьких Олімпійських ігор 2010 року Ксенія Дарчук.

Звертаючись до присутніх, заступник очільника області Віктор Ремський наголосив: «Спорт, мабуть, єдине, що об’єднує всіх людей у світі. Сьогодні я дякую кожному з вас, що ви займаєтеся спортом, починаючи від маленьких, юних спортсменів і закінчуючи ветеранами спорту». Заступник голови облдержадміністрації привітав представників влади з Днем державного службовця та подякував працівникам Дружківської міськради за чудово організоване свято. Після врочистої церемонії нагородження кращих спортсменів Донеччини за підсумками травня на всіх присутніх очікував забіг проспектом Космонавтів. Його учасниками, попередньо зареєструвавшись, могли стати всі охочі. Ну а для того, щоб учасники забігу могли добре розігрітися, заслужений майстер спорту України з легкої атлетики Аліна Логвиненко запросила всіх напередодні старту на олімпійську руханку. За деякий час на дружківців та гостей міста очікували показові виступи, веселі старти й вікторини, командні змагання та спілкування з провідними спортсменами України в невимушеній атмосфері. Крім того, неподалік сцени був організований конкурс дитячих малюнків на асфальті на олімпійську тематику. Спортивне свято в Дружківці принесло чимало позитивних вражень як дітям, так і дорослим. На думку учасників святкування, такі заходи дуже важливі для популяризації спорту в Україні, а фраза: «О спорт! Ти — мир!» з «Оди спорту» не втрачає своєї актуальності й через сто років після її проголошення.

Роман БАЛАБОЙКО