Досягнення «молодої республіки» виявилися фальшивкою

Попри систематичні звіти самопроголошеної влади так званої «ДНР» про свої успіхи та досягнення у розвитку основних для регіону галузей промисловості, підприємства окупованих міст усе частіше стикаються з низкою проблем, які зводять нанівець їхню нібито «стабільну» роботу.
Згідно з інформацією, отриманою від джерел у Держслужбі України з питань праці, на тимчасово окупованій території Донецької області відзначається істотний недолік лісоматеріалів, що використовуються при видобутку покладів вугілля. Наявний дефіцит намагаються компенсувати шляхом вирубки й подальшого використання наявного на території так званої «ДНР» лісового фонду, який за своїми характеристиками не придатний для використання в якості кріплення для копалень, і це робить перебування в шахті вкрай небезпечним.
Наприклад, в околицях Макіївки та Харцизька відбувається пошесна вирубка насаджень акації. Однак, відповідно до загальноприйнятих норм, в гірничій справі повинен використовуватися матеріал для кріплення тільки з сосни або ялиці, оскільки акація після висушування піддається тріщинам і викручування. Також смертельно небезпечні умови праці властиві й підприємствам важкої промисловості, де виведене з ладу обладнання вимагає невідкладної заміни або ремонту. Підтвердженням цього є аварія на Донецькому металургійному заводі, що сталася 3 липня внаслідок несправності обладнання, що забезпечувало злив чавуну. Унаслідок надзвичайної події вилилося приблизно 300 тонн розпеченого металу, заповнивши собою площу близько 100 кв.м.
Роман ВІТЕР