Донецькій області виповнилося 85 років

У містах і районах Донеччини відбулись урочисті заходи, присвячені 85-річчю заснування області.
З нагоди ювілейної дати голова облдержадміністрації Павло Жебрівський звернувся до донеччан зі словами привітання.
«85 років – це майже епоха, у літописі якої було все – ентузіазм перших п’ятирічок, тяготи війни та повоєнної розрухи, самовіддана праця на відновлення Донеччини і прорив у лідери вугільної та металургійної промисловості, — наголосив очільник області. — Донеччина підходить до святкування свого Дня народження в надскладних умовах. Територія розділена лінією зіткнення, йде війна з проросійськими найманцями. Але Донеччина оновлюється: зростають нові будівлі, нарощують свій економічний потенціал підприємства, утворюються нові господарства з новітніми технологіями, будуються дороги та соціальні об’єкти».
Святкування 85-річчя Донецької області розпочалося з її першої столиці — Бахмута. Тут після реконструкції відбулося відкриття екологічного скверу бульвару Металургів. Віднині це один із найкрасивіших куточків Бахмута: алея троянд, упорядкований простір. Сквер є мальовничим центром мікрорайону, у якому живуть металурги, машинобудівники, фармацевти, представники багатьох інших професій.
Щодня тисячі бахмутчан проходять алеями скверу. Хтось на роботу, хтось у школу, хтось просто у справах. Але гарної, комфортної зони відпочинку, де можна погуляти з дітьми, зустрітися з друзями, у цьому мікрорайоні раніше не було. Тепер, завдяки сприянню Президента України, обласної держадміністрації, у Бахмуті з’явилося нове місце, де всі містяни мають змогу відпочити та гарно провести час.
На церемонії відкриття скверу зібралися численні мешканці та гості міста. Присутніх зі знаменною датою в історії області привітали голова Донецької обласної державної адміністрації Павло Жебрівський, Бахмутський міський голова Олексій Рева, міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.
З нагоди 85-річчя області Бахмуту були передані від Донецької ОДА сертифікати на 11 майданчиків з тренажерним обладнанням і 7 футбольних полів зі штучним покриттям, які встановлюються на території міста.
Після врочистої частини присутні запустили кульки в небо та розгорнули рушники на знак миру, єдності й злагоди в Україні.
Наприкінці свята гості оглянули оновлений бульвар Металургів, виставку декоративно-ужиткового мистецтва.
У Новодмитрівці Костянтинівського району за участю голови Донецької ОДА Павла Жебрівського були врочисто відкриті поле зі штучним покриттям та спортивний майданчик із тренажерами.
У Краматорську, який з 13 жовтня 2014 року слугує центром Донецької області, на честь 85-річчя Донеччини відбулася основна програма урочистостей. Святкові заходи відкрив масовий дитячий флешмоб перед Палацом культури і творчості Новокраматорського машинобудівного заводу. Його основними учасниками стали діти, які зараз відпочивають в одному з кращих таборів Святогорська – оздоровчому центрі «Перлина Донеччини».
На сцені великої зали ПКіТ НКМЗ з нагоди ювілейної дати відбулося спеціальне гасіння поштових конвертів, яке провели голова Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський і в.о. генерального директора ПАТ «Укрпошта» Ігор Смілянський.
Зі словами привітань до мешканців Донецької області звернулися Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Бельгія в Україні Люк Якобс, міністр екології і природних ресурсів України Остап Семерак, головний інспектор Міністерства оборони України, генерал-лейтенант Руслан Хомчак, заступник міністра соціальної політики України Олександр Привалов, Генеральний консул Республіки Польща у м.Харкові Януш Яблонський, Постійний представник Офісу ініціатив USAID Бенджамін Лонг та інші високі гості.
Увечері 2 липня центром святкових заходів став Сад Бернацького.
Стас ТИМКІВ