Донецький центр розвитку місцевого самоврядування провів флешмоб до Дня Європи

День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах.

У дні святкування у мальовничому Святогірську Донецький центр розвитку місцевого самоврядування провів семінар на тему «Досвід країн Європейського союзу в організації місцевого самоврядування. Перспективи реформи децентралізації в Україні».
Учасниками семінару стали експерти Донецького ЦРМС, представники органів місцевого самоврядування, громадські активісти, представники ЗМІ та молодь.

На початку семінару учасників заходу від імені організаторів привітав директор Донецького центру розвитку місцевого самоврядування Сергій Івахнін.

Він зазначив, що досвід реформ в європейських країнах свідчить, що децентралізація відіграє важливу роль у демократизації й трансформації суспільства, переходу до інститутів, заснованих на ініціативі та відповідальності окремої людини та громади. Тенденція до широкого її впровадження спостерігається в адміністративній, політичній, бюджетно-фінансовій, соціальній сферах, сприяє розвитку людського потенціалу, відповідальності влади, покращанню якості надання державних і громадських послуг, консолідації суспільства.

Сергій Івахнін під час свого виступу зупинився на найважливіших принципах проведення реформи децентралізації у деяких країнах Європейського Союзу. Зокрема в Німеччині і Данії.

За його словами, різні історичні умови розвитку сприяли формуванню декількох моделей організації місцевого самоврядування. Їх специфічними ознаками є типи та форми взаємовідносин органів місцевого самоврядування з органами державної влади.

Цікаво, що реальна побудова взаємовідносин між центральною та місцевою владою, навіть у межах однієї моделі, має свої специфічні ознаки, які обумовлені особливостями законодавства, історичними, національними та релігійними особливостями.

Радник з децентралізації Донецького ЦРМС Максим Ткач ще раз нагадав присутнім про причини створення та етапи розвитку Європейського Союзу. Також він розповів про інститути Європейського Союзу.

В ході семінару учасники мали можливість обмінятись досвідом із колегами, обговорити проблемні питання та отримати відповіді експертів, а ще зіграти у цікаву інтерактивну гру «Моя громада», яку запропонувала радник з комунікації Ольга Нікуліна.

Радник з юридичних питань Донецького ЦРМС Андрій Рябуха розповів про вплив права Євросоюзу на правову систему України.

«Право ЄС – це одна з найскладніших систем договорів та законодавчих актів у світі, що перебуває у процесі постійної трансформації та розвитку», — зазначив він, додавши що досвід наших європейців є переконливим і необхідним для України в гармонізації та вдосконаленні правової системи, аби стати оновленою державою європейського типу.

Семінар завершився яскравим флешмобом «Єдина Європа». Багаторічний досвід організації Дня Європи в Україні вказує на те, що ця дата поступово стає справою державного значення та відіграє непересічну роль у формуванні громадської думки в Україні.

Віра ІЛЬЇНА