«Донеччина у фокусі змін» – підбиття підсумків та нагородження фіналістів

14 січня в Краматорську було названо переможців конкурсу «Донеччина у фокусі змін». Організатором фотоконкурсу, що тривав упродовж листопада — грудня 2018 року, виступив рух «Сильні громади» за підтримки Донецької облдержадміністрації.

«Стало великою приємністю долучення такої великої кількості людей до нашого фотоконкурсу, — зазначив громадський активіст та один із організаторів конкурсу Денис Бігунов. — У нас є понад 30 робіт, що відповідають конкурсним умовам, а також величезна кількість користувачів мережі, які викладали свої фото під нашим хештегом #ФокусуйЗміни. Цікавим також є те, що до фотофлешмобу долучилися як приватні особи, так і організації, фірми, центри, соціальні та комунальні установи і навіть ЦНАПи».

Варто нагадати, що мешканці Донецької області мали змогу з 21 листопада по 31 грудня долучитися до конкурсу та флешмобу «Донеччина у фокусі змін». Головною умовою конкурсу було висвітлення позитивних змін на Донеччині, які відбулися за останні кілька років.

Повертаючись до нагородження конкурсантів, маємо відзначити Катерину Ісаєнко з Краматорська, яка посіла перше місце. Людмила Лой з Торецька за своє бачення позитивних змін отримала друге конкурсне місце, а «бронзу» дістав слов’янський фотограф Олексій Кузьмін. Автори найкращих фотографій отримали подарункові сертифікати: півфіналіст – на суму 2000 грн, фіналіст – 3000 грн, переможець – 5000 грн.

За інформацією організаторів, найкращі роботи будуть представлені на фотовиставках у 9 містах Донецької області, у тому числі в прифронтових Торецьку та Світлодарську. Окрім цього, фотовиставка проходитиме в Слов’янську, Лимані, Бахмуті, Дружківці, Костянтинівці та Селидовому, а старт їй було дано 16 січня в Краматорському художньому музеї. Тут під час презентації найкращих робіт учасник журі та активіст руху «Сильні громади» Павло Островський поділився своїми враженнями від події.

«Для мене стало приємним відкриттям те що зараз дедалі більше людей зі словом зміни пов’язують молодше покоління, дітей, і це, насправді, класно. Ми думали, що абсолютна більшість робіт буде пов’язана з модернізацією чи оновленням інфраструктури, але були приємно здивовані, бо найголовніше, мабуть, це зміни в людях», — зазначив активіст.

І насправді, на відвідувачів виставки зі світлин дивляться усміхнені обличчя мешканців Донеччини у національному вбранні, можна тут побачити відремонтовані вулиці міст і реконструйовані школи, парки, спортивні майданчики. Фото військовослужбовців під час виставки військової техніки в Краматорську та учасників смолоскипної ходи в Слов’янську вражають, дивують та надихають одночасно. Насамкінець варто зазначити, що ознайомитись з фотороботами також можна на сайті організаторів конкурсу «Донеччина у фокусі змін» та їх партнерів.

Роман БАЛАБОЙКО