Донеччани ознайомилися з упровадженням проекту «Смарт-сіті»

Делегація з Донеччини відвідала Дрогобич. Представники Добропільської, Краматорської, Миколаївської та Слов’янської міських рад прибули до Дрогобича, що на Львівщині, за для ознайомлення з упровадженням проекту «Смарт-сіті».

Візит делегації донеччан до Дрогобича відбувся за сприяння німецько-української платформи «Київський діалог». Платформа, діяльність якої спрямована до діалогу та обміну досвідом, об’єднує мультиплікаторів зі сфери політики, бізнесу, медіа та громадянського суспільства Німеччини та України.

Перебування на Галичині розпочалося з зустрічі учасників делегації з міським головою Дрогобича. Він ознайомив представників Донецької області  з історичними та сучасними реаліями, розповів про відомих діячів та унікальну архітектурну спадщину міста, новий презентований туристичний логотип, розвиток туризму, а також про господарські проблеми, які має регіон. Міський голова запропонував гостям започаткувати практику співпраці міст та запросив на церемонію вручення Міжнародної премії імені Івана Франка, яка відбудеться 27 серпня.

Представники Добропільської, Краматорської, Миколаївської та Слов’янської міських рад так само поділилися своїми враженнями від Дрогобича й розповіли про тенденції у їхніх містах, де вони прагнуть започатковувати проект «Смарт-сіті».

Основна частина візиту делегації була присвячена ознайомленню з досвідом упровадження проекту «Смарт-сіті». У цьому сенсі  була дуже доречною презентація КУ «Інститут міста».

Що ж являє собою концепт «Смарт-сіті», про який зараз так часто говорять?

Побудова «Смарт-сіті» — це комплекс заходів, спрямованих на модернізацію всіх сфер управління містом. У кожного міста, як правило, свої завдання.  Одні вирішують проблеми, пов’язані з безпекою, інші вдосконалюють роботу комунального транспорту, треті — скорочують втрати енергії в будинках.  Жодне з цих завдань не буде ефективно вирішене, якщо в міста не з’явиться базова інфраструктура.

До речі, концепція «Смарт-сіті» може бути застосована не тільки до території з офіційним статусом міста, а й до територіальних громад, для яких важливу роль відіграє урбаністична модель розвитку.

Разом із тим, останнім часом перелік смарт-рішень виходить далеко за рамки застосування ІТ-технологій. Тобто ефективність управління містом може бути також збільшена й за рахунок застосування більш ефективних способів організації міської інфраструктури та впровадження відповідних технологічних процесів. Отже, запровадження «Смарт-сіті» приведе до якісного двостороннього зв’язку між владою та громадянами.

Діана МАЛІК