Донбас – це Україна: Журналісти привітали співгромадян на теренах вільної Донеччини

Редакція обласного тижневика «Вісті Донбасу» провела флешмоб із розповсюдження спецвипуску для переселенців. У червневому номері видання міститься вся інформація, присвячена внутрішньо переміщеним особам — їхнім інтересам, правам, відповідям на актуальні для ВПО запитання. На сторінках газети містяться й інші соціально значущі публікації.
Тут є загальна інформація для внутрішньо перемішених осіб, є дорожня карта переселенця, розміщені роз’яснення за тематикою: що треба знати про порядок взяття та зняття з обліку ВПО, які документи необхідні переселенцям для отримання житлової субсидії та щомісячної адресної допомоги із покриття витрат на проживання, у тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.
Газету розповсюджували безкоштовно, із теплими словами до наших співвітчизників. «Вітаємо Вас на території вільної України», — говорили журналісти, вручаючи мешканцям тимчасово окупованих районів черговий примірник газети. Хтось посміхався у відповідь, хтось насупивши брови проходив повз, а одна жіночка спинилась і спитала: «А там не написано, когда нас уже освободят?» Як би ми хотіли знати відповідь на це запитання, але єдине, що могли відповісти: «Чекайте рідні, скоро».
Підтверджуючи значення інформаційного флешмобу у прифронтовій зоні, голова Зайцівської військово-цивільної адміністрації Володимир Весьолкін зазначив: «Інформування населення – це одне з основних наших завдань, бо на тимчасово окупованій території заблокована абсолютна більшість інформаційних ресурсів, і люди мають змогу отримувати правдиву інформацію лише з мережі Internet в обхід місцевих провайдерів. Іншого джерела інформації вони просто не мають, і зараз боротьба вже триває не за територію, а за людей».
Упродовж акції на КПВВ «Майорське» було розповсюджено 2 тисячі примірників спецвипуску. Цього ж тижня свіжий номер «Вістей Донбасу» отримали жителі населених пунктів, розташованих вздовж усієї лінії розмежування, і насамперед – Авдіївки, Мар’їнки, Красногорівки, Торецька, Водяного, Тоненького, Гнутового. Нагадаємо, що загальний наклад видання складає 50 тисяч примірників.
Роман БАЛАБОЙКО