Добропільський район: Берегиня вроди – хустка

Дивовижне свято хустки – одного з видів українського мистецтва – згуртувало на території Шилівської сільської ради і старих, і малих. Це був завершаючий у 2017 році спільний захід Кам’янського сільського клубу (завідувач – Валентина Кутня) та територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Добропільського району (директор Маргарита Болотова).
Гостинно прийняли учасників заходу – мешканців сіл Шилівка, Кам’янка, Юр’ївка – представники Шилівської школи на чолі з директором Аллою Шевкун.

«Ми – українці, а значить маємо знати історію необхідних у побуті традиційних речей та їх значення. Звичайна українська хустка в недалекому минулому була необхідною і багатому, і бідному, і дорослому, і дитині», — наголошували організатори свята.
В очах мерехтіло в гостей святкового заходу від різних кольорів. 70 хусток прикрашали актову залу. Також тут підготували ілюстративну виставку «Українські хустки». Захід супроводжував відеоматеріал, який перекликався з інформацією ведучих про тернову хустку, яка передається в спадок від бабусі, мами донькам та онучкам.
Неможливо було відвести погляд від вродливої, в українському вбранні,з хусткою на плечах, Алли Шевкун, яскравої Олени Блашнікової, радісної Тамари Злидниченко… Кожна жінка розповіла свою історію хустки.
Учасники театральної студії Шилівської ЗОШ на подіумі продемонстрували красу українських хусток минулих років, вік яких складав від 10 до 110 років.
Неперевершеним дійством розгорнулися перед глядачами обряд «Проводи в армію» та захоплюючий запальний дівочий танок із хустками.
Прикрасою свята стали виступи вокального жіночого колективу з села Новоукраїнка, чудової родини Блашнікових, ніжної Наталі Гайдоби та інших виконавців.
Гарячий чай із духмяних шилівських трав за веселими розмовами, з чистими помислами, надихав учасників на майбутні зустрічі. Апофеозом свята став флешмоб «За мир! За щастя!», який провели учасники заходу. Обгорнувши споруду земної кулі (автор роботи – Віталій Чернов) вони на шкільному подвір’ї взялися за руки з терновими хустками — безцінним даром від мам і бабусь .
Інна ДЯК