Добра справа: Акція «Папа для України» триває на Донеччині

Завершується гуманітарна Акція «Папа для України», яка була розпочата ще в 2016 році. Єпископ Римо-католицької церкви Едуард Кава нагадав про те, що у квітні 2016 року за ініціативою Папи Римського Франциска в Європі, незалежно від релігійної приналежності або політичних переконань, проходив збір коштів для громадян України, які постраждали в результаті конфлікту на Сході країни. Особисто понтифік пожертвував на ці цілі 5 мільйонів євро. Взагалі зібрані 16 мільйонів євро за ініціативи Папи Франциска в церквах Європи, допомогли багатьом людям в Україні, що постраждали від війни. За два роки акції допомогу отримало 700 тисяч осіб. Зараз, повідомив єпископ Кава, триває завершальний етап Акції, проводяться останні транзакції, ще надається персональна допомога, влаштовуються табори для відпочинку дітей із Донбасу.
У період з грудня 2017 року по березень 2018 року вимушеним переселенцям в Україні буде надана гуманітарна допомога на загальну суму близько 5 мільйонів євро. За словами Едуарда Кави, ці кошти спрямовуються тільки для надання «цільової допомоги» вимушеним переселенцям із зони бойових дій на Сході України.
«Перш за все, мова йде про людей, які живуть поблизу лінії розмежування, а також у сусідніх областях — у Харківській, Дніпропетровській, Запорізькій, Луганській та Донецькій, — підкреслив єпископ. — Крім того, значна кількість переселенців мешкає в Київській області», — додав він.
Як зауважив голова Технічного Секретаріату, коло питань, вирішуваних у рамках акції, є досить широким.
«Це зимові проекти — опалювальні, медичні та продуктові, — зазначив він. — Наразі в повному обсязі це повинно бути виконано до 1 квітня 2018 року». Зараз уже вирішується питання про доставку гуманітарної допомоги на тимчасово окуповані території Донецької та Луганської областей, де дуже складна ситуація, особливо в людей похилого віку. У рамках цієї ж акції жителі 36 населених пунктів «сірої зони» отримали «овочеву» допомогу.
Так, з початку поточного року пройшла реєстрація в Донецькій області бенефіціарів на отримання багатоцільової грошової допомоги в прифронтових Красногорівці, Авдіївці й Торецьку, а також у містах Лимані та Слов’янську, де проживає велика кількість внутрішньо переміщених осіб.
За допомогою звернулись одинокі матері, вдови, батьки дітей з хронічними захворюваннями, багатодітні батьки. У кожного своя історія та безліч невирішених проблем, і надана допомога буде величезною підтримкою для кожної родини.
Діана МАЛІК