До уваги представників ЗМІ та офіційних спостерігачів на виборчих дільницях

 

Тимчасовий порядок організації допуску засобів масової інформації та офіційних спостерігачів на спеціальні виборчі дільниці в Донецькій та Луганській областях

ДО УВАГИ КАНДИДАТІВ НА ПОСТ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ, ЇХ ДОВІРЕНИХ ОСІБ,
ОФІЦІЙНИХ СПОСТЕРІГАЧІВ ВІД ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ, ІНОЗЕМНИХ ДЕРЖАВ
І МІЖНАРОДНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ, ПРЕДСТАВНИКІВ ЗАСОБІВ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ

 

ТИМЧАСОВИЙ ПОРЯДОК

організації допуску офіційних спостерігачів та представників засобів масової інформації на спеціальні виборчі дільниці, що утворюються у винятковому випадку на території військових частин (формувань) у межах Донецької та Луганської областей під час повторного голосування 21 квітня 2019 року з чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року

І. Загальні положення

Тимчасовий порядок організації допуску офіційних спостерігачів та представників засобів масової інформації на спеціальні виборчі дільниці, що утворюються у винятковому випадку на території військових частин (формувань) у межах Донецької та Луганської областей під час повторного голосування 21 квітня 2019 року з чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року (далі відповідно – Тимчасовий порядок, вибори Президента України) регулює питання допуску (порядку перебування) офіційних спостерігачів та представників засобів масової інформації (далі – представники ЗМІ) на спеціальних виборчих дільницях, що утворюються у винятковому випадку на території військових частин (формувань) у межах Донецької та Луганської областей на виборах Президента України (далі – спеціальні виборчі дільниці), в районі здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях (далі – район проведення операції Об’єднаних сил).

Порядок перебування офіційних спостерігачів та представників ЗМІ в районі проведення операції Об’єднаних сил здійснюється відповідно до вимог Інструкції про порядок перебування в районі здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, осіб не залучених та військовослужбовців, працівників правоохоронних органів та інших осіб, які залучаються до проведення таких заходів (далі – Інструкція), затвердженої наказом Командувача об’єднаних сил від 26.04.2018 року № 26 (зі змінами) та Порядку оформлення прес-карт представниками ЗМІ щодо висвітлення діяльності Об’єднаних сил.

Інші терміни у Тимчасовому порядку вживаються в значеннях, визначених у Законах України “Про вибори Президента України”, “Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях”, а також Інструкції.

  1. Перебування офіційних спостерігачів, які спостерігають за виборами Президента України в районі проведення операції Об’єднаних сил

2.1. Офіційні спостерігачі не пізніше ніж до 21.00 19 квітня 2019 року повідомляють про участь у спостеріганні за виборами Президента України Об’єднаний центр цивільного військового співробітництва в м. Краматорськ (вул. Олекси Тихого, 10В), шляхом надання заявки (додаток) в паперовому вигляді, або на електронну адресу: cimic_cg@ukr.net.

У зазначеній заявці вказується:

прізвище, ім’я та по батькові особи (осіб), які прибувають до району проведення операції Об’єднаних сил;

серію та номер паспорта, контактні дані (номер телефону, адрес електронної пошти);

номер картки акредитації спостерігача в Центральній виборчій комісії та/або окружній виборчій комісії;

термін перебування та місце в районі проведення операції Об’єднаних сил.

2.2. Пересування в районі проведення операції Об’єднаних сил офіційними спостерігачами здійснюється виключно за місцями, зазначеними у повідомленні.

2.3. Під час перебування в районі проведення операції Об’єднаних сил спостерігачі повинні мати документи, що посвідчують особу та картку акредитації.

  1. Перебування представників ЗМІ, які спостерігають за виборами Президента України в районі проведення операції Об’єднаних сил

3.1. Представники ЗМІ, які мають акредитацію, надану в установленому порядку Центральною виборчою комісією (довідкова інформація – режим доступу: http://www.cvk.gov.ua/info/inf_02012019.html), відповідно до
Порядку оформлення прес-карт представниками ЗМІ щодо
висвітлення діяльності Об’єднаних сил (режим доступу: http://www.mil.gov.ua/dlya-zmi/ato-press.html), надають лист (заявку) до Прес-центру Об’єднаних сил (електронна адреса: accreditation@ukr.net).

У зазначеному листі (на бланку ЗМІ, підписаний керівником ЗМІ та засвідчений печаткою, українською, російською або англійською мовою) вказується:

прізвище, ім’я, по батькові, посади представників ЗМІ;

контактні номери телефонів;

термін відрядження.

До зазначеного листа необхідно додати копію паспорту (1-2 сторінка), посвідчення журналіста, фотокартку, а також зазначити відомості щодо акредитації в Центральній виборчій комісії.

3.2. Пересування в районі проведення операції Об’єднаних сил представниками ЗМІ здійснюється виключно за місцями, зазначеними наданому до Прес-центру Об’єднаних сил листі.

3.3. Під час перебування в районі проведення операції Об’єднаних сил представники ЗМІ повинні мати документи, що посвідчують особу, картку акредитації в Центральній виборчій комісії та прес-карту, видану Прес-центром Об’єднаних сил.

  1. Консультативні центри

4.1. Консультативні центри створюються з метою:

організації взаємодії з окружними виборчими комісіями, спеціальними виборчими дільницями та командирами військових частин, на території яких вони розташовуються, щодо питань інформування офіційних спостерігачів та представників ЗМІ та про розташування та маршрути пересування;

сприяння офіційним спостерігачам та представникам ЗМІ та у роз’яснені порядку пересування (маршрутів) та допуску до спеціальних виборчих дільниць.

4.2. Контакти:

Об’єднаний центр ЦВС штабу ОС (м. Краматорськ)

адреса: вул. Олекси Тихого, 10В;
контактні номери телефонів:
+38050 102 82 23
+38063 526 96 98
+38068 059 44 36
+38095 682 75 20

відповідальний: Буніна Лариса

 Об’єднаний центр ЦВС штабу ОС (м. Маріуполь)

адреса: вул. Харлампієвська, 17/25;

контактні номери телефонів:
+38096 496 97 04
+38063 997 86 46
+38099 118 25 23
+38097 898 93 35

відповідальний: Паюк Андрій

Об’єднаний центр ЦВС штабу ОС (м. Сєвєродонецьк)

адреса: пр-т Центральний, 12;

контактні номери телефонів:
+38095 327 17 47
+38093 374 08 43
+38096 001 83 87

відповідальний: Новіцький Андрій

  1. Прес-центр Об’єднаних сил

5.1. Контакти:

телефон для довідок: +38068 187 93 57;

електронна адреса для довідок: pressjfo@ ukr.net

5.2. Прес-карту можна отримати (щодня з 07:00 до 21:00) за адресою:

м. Краматорськ, вул. Олекси Тихого, 10В;

телефон для довідок: +38098 671 30 40,

електронна адреса для довідок: accreditation@ukr.net

  1. Прикінцеві положення

6.1. Офіційним спостерігачам та представникам ЗМІ може бути відмовлено у відвідуванні району проведення операції Об’єднаних сил у випадках, передбачених законодавством України.

Додаток

Надається не пізніше ніж до 21.00 19 квітня 2019 року

на електронну адресу: cimic_cg@ukr.net

телефон для довідки: +38 095 682 75 20

 

Командувачу Об’єднаних сил

З метою спостереження на виборчим процесом (проведенням демократичних виборів) на спеціальних виборчих дільницях, що утворюються у винятковому випадку на території військових частин (формувань) у межах Донецької та Луганської областей прошу Вашого дозволу на перебування в районі проведення операції Об’єднаних сил для осіб:

 

Прізвище, ім’я та по батькові спостерігача  
Номер картки акредитації спостерігача  
Держава/міжнародна організація, від якої пропонується особа для реєстрації офіційним спостерігачем  
Контактний телефон, факс,
електронна пошта
 
Термін перебування в районі ООС  
Додаткова інформація

(у разі необхідності)

 

Підпис