Для жителів області, які не підписали декларації з лікарями, деякі послуги стануть платними

Громадяни, які з поважних причин не підписали декларації з лікарями первинної ланки, або просто не хочуть цього робити, ризикують потрапити в так званий «червоний список». Це означає, що держава не буде платити в повному обсязі за їхне медичне обслуговування. І деякі послуги для них будуть платними.

Диспропорція між лікарями і пацієнтами спостерігається практично по всій країні. Ситуація на Донеччині аж ніяк не унікальна. Департамент охорони здоров’я Донецької ОДА підбив підсумки укладення декларацій з лікарями впродовж 2018 року. Так, згідно опублікованих даних, у середньому по області укладено 61,7% декларацій. Це трохи нижче, ніж в середньому по країні (62,3%).

По області найбільш високий відсоток укладених декларацій в Вугледарі (85,38%), Лимані (75,3%), Селидовому (74,8%) і Покровську (74,8%). Найгірша ситуація в Авдіївці (31%), Бахмутському районі (42,4%) і Ясинуватському районі (44,6%).

За пацієнтів, вже підписали декларації, держава буде платити лікарю в середньому 370 гривень на рік. За ці гроші пацієнти безкоштовно отримувати такі аналізи і дослідження:
— загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою;
—  загальний аналіз сечі;
— глюкоза в крові і загальний холестерин;
— вимірювання артеріального тиску;

— електрокардіограма;
— вимірювання ваги, росту, окружності талії;
— швидкий тест на вагітність;
— швидкий тест на тропонін;

— швидкі тести на ВІЛ та вірусні гепатити.

Інші дослідження і аналізи виконуються за направленням лікаря в установах спеціалізованої допомоги. А на тих, хто знаходиться в «червоному списку» держава заплатить тільки 120 гривень.

Півроку такі люди мають право приходити до кожного з лікарів. Пацієнти з «червоного списку» будуть мати право на безкоштовні базові аналізи: сечі, крові, холестерину і цукру.

А от отримати безкоштовну консультацію вузьких спеціалістів (наприклад, лора, хірурга, ендокринолога) без підписаної декларації буде неможливо. В такому випадку доведеться пацієнтові платити з власного гаманця.

Нагадаємо, що процес підписання декларацій ще триває. Процедура займає до 10 хвилин, без урахування часу проведеного в черзі (якщо такі будуть).

Віра ІЛЬЇНА