Діти мають читати!

Читати книжки – це сучасно і модно. Підтвердженням цього стало суттєве розширення кола читачів під час проведення конкурсу «Зимові читання-2019».

Втім, сьогодні популяризація дитячого читання – це більше справа рук ентузіастів, ніж держави, вважає організатор обласного конкурсу, викладачка з Краматорська Оксана Проселкова.

Вона і її однодумці роблять усе, щоб повернути читання до дітей, об’єднуючи зусилля не тільки батьків та вчителів, але й письменників, видавців, громадських об’єднань, журналістів, волонтерів.

П’ятий рік поспіль організатори проекту — управлянні освіти Краматорська, міський методичний кабінет суспільно-гуманітарних за підтримки Спілки письменників України спільно з кафедрою «Історії української літератури» Донецького національного університету, що тимчасово розташований у Вінниці, — займаються популяризацією сучасної української дитячої книжки та заохоченням учнів 5-7-х класів загальноосвітніх навчальних закладів до систематичного читання.

Цього року до участі у конкурсі долучилися учні 17 шкіл Краматорська і Костянтинівки.

«Саме цей конкурс переконав мене у користі читання, — зазначає Оксана Проселкова. — Діти продовжували читати вже по завершенню, і читати саме українську книжку. Впевнена, що ми робимо потрібну та корисну справу для нас усіх: і дітей, і авторів, і видавництв, і всієї України!».

Віра ІЛЬЇНА