Діти Донеччини долучаються до читання

Впродовж усього життя ми звертаємось до книги. Вона відкриває нам безмежні обрії, допомагає зрозуміти історію народу, розкриває таємниці природи, життя. З книгою ми навчаємось, з книгою ми відпочиваємо, з книгою ми мріємо. Завдяки книзі ми стаємо мудрішими.

Щороку весна приносить до бібліотек України традиційне і довгоочікуване свято, яке відзначають наприкінці березня у бібліотеках для дітей по всій країні, — Всеукраїнський тиждень дитячого читання.

Стартував він і на Донеччині. Цього року Всеукраїнський Тиждень дитячого читання триватиме до 2 квітня і має на меті ознайомити дітей з кращою сучасною літературою, створити позитивну мотивацію до читання.

В бібліотеках сіл, селищ і міст Донеччини пройдуть святкові театралізовані програми та розважальні дійства, казкові подорожі, зустрічі з місцевими письменниками, бенефіси читачів, поетичні вернісажі, презентації літературних новинок, конкурси, вікторини, голосні читання тощо.

Перший захід вже відбувся в Краматорську. З нагоди 160-річчя від дня народження Артура Конан Дойла працівники дитячої центральної бібліотеки ім. О. Пушкіна запросили учнів 6-х, 7-х класів на засідання детективного клубу «Елементарно Ватсон!», де діти не тільки в ігровій формі познайомилися з кращими творами А. Конан Дойля про знаменитого детектива, віртуально відвідали відомий «Музей Шерлока Холмса» на Бейкер-стріт, а й спробували свої сили в ролі його помічників. Завдяки хитромудрим завданням, які підготували для школярів працівники бібліотеки, діти змогли проявити свою кмітливість і уважність, логіку і вміння нестандартно мислити.

Захід супроводжувався музикою й уривками зі знаменитого фільму «Пригоди Шерлока Холмса і доктора Ватсона».

Слід додати, що розвитком бібліотек Донецької області зайнявся Український інститут книги. Але покупки нових книг недостатньо – потрібно привернути увагу читачів до цих бібліотек. У цьому вирішили допомогти українські письменники.

Наприкінці лютого у краматорській дитячій бібліотеці відбулася зустріч школярів з Сашком Дерманським та Діаною Мельниковою. Автори дитячих книг разом Сергієм Жаданом та іншими письменниками їздять на Донбас в рамках проекту «Схід читає». Його організував благодійний фонд Сергія Жадана та Український інститут книги.

Віра ІЛЬЇНА