День Європи на Донеччині: свято миру і свободи

18 травня по всій країні відбулись заходи з відзначення Дня Європи. Це свято для донеччан вже стало традиційним. День Європи для Донеччини – свято миру, демократичності, свободи та єдності. З цієї нагоди в Бахмуті для мешканців та гостей міста працювали фотозони – презентації країн Євросоюзу, виставка ужиткового, декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва. Усі бажаючі мали змогу взяти участь у спортивних змаганнях, хореографічних майстер-класах та майстер-класах з виготовлення сувенірної продукції, подивитися кращі європейські фільми та мультфільми, а також скуштувати традиційні страви країн Європейського Союзу.
У заходах взяв участь заступник голови Донецької ОДА Ігор Стокоз, представник Командування ООС полковник Євген Коваленко, Голова Офісу Ради Європи в Україні, Представник Генерального секретаря Ради Європи з питань координації програм співробітництва Ради Європи Мортен Енберг, Радник Посольства Литовської Республіки Томас Сікорских, військовий комісар Донецького обласного військового комісаріату, полковник Олександр Сергєєв, начальник Головного управління Національної поліції в Донецькій області, генерал поліції третього рангу Микола Семенишин.
Звертаючись до присутніх із вітальним словом, Ігор Стокоз зазначив, що саме це свято символізує ті віхи, які Україна пройшла впродовж 10-ти років на шляху до євроінтеграції.
«Україна вже давно в Європі, тому що саме на теренах Донецької області ще на початку ХХ століття уже були європейці, які розбудовували і Краматорськ, і Донецьк, і Бахмут і багато інших міст області. Ми повертаємось до своїх витоків. І яким би не був історичний шлях, але Україна рано чи пізно буде у Європейському Союзі. І ще одна зірка України засяє на цьому прапорі», — наголосив заступник очільника області.
Мешканців та гостей міста привітав за святом також і Мортен Енберг. У своїй промові він подякував всім за гостинність та висловив подяку Донецькій ОДА.
«Найважливіше для мене сьогодні – побачити, що тут, у Бахмуті, ви відчуваєте себе справжніми європейцями», — підкреслив пан Енберг.
Захід завершився виступом джазового колективу під управлінням Майка Кауфмана-Портнікова.