Дата спільної підтримки «сонячних людей»

21 березня відзначається Всесвітній день людей з синдромом Дауна. За статистикою Всесвітньої організації охорони здоров’я, у світі таких «сонячних дітей» народжується приблизно один на 750.

Цього дня в багатьох країнах світу проводяться благодійні та просвітницькі акції, заходи, конференції та семінари з метою підвищення рівня інформованості громадськості про дане захворювання. Щоб висловити підтримку «сонячним людям», у світі проводять флешмоб lots of socks — «багато шкарпеток».

Сьогодні в містах Донеччини люди підтримують всесвітню акцію  за участю «сонячних» людей. Тисячі людей надягають непарні  шкарпетки з різними кольорами та візерунками, щоб відчути, як це — бути не таким, як усі, та привертають увагу суспільства до проблем «сонячних» дітей і дорослих.

Синдром Дауна є однією з форм природно вродженої генної патології, поширеної в усіх регіонах світу, який часто веде до змін моторики, фізичних характеристик і здоров’я.  Життєво важливе значення для росту і розвитку хворих має адекватний доступ до медичного обслуговування, програм раннього втручання та інклюзивної освіти, а також проведення відповідних досліджень.