ЦНАП у Слов’янську розширює спектр можливостей

У Центрі надання адміністративних послуг Слов’янська з 1 березня стало можливо оформити біометричний закордонний паспорт і внутрішній паспорт у вигляді ID-карти.

Старту надання цієї послуги городяни чекали з моменту відкриття ЦНАПу восени минулого року. Необхідне обладнання було в Центрі з самого початку. За словами начальника ЦНАП Ганни Головаченко, затримка була обумовлена відсутністю програмного забезпечення та ключів доступу. Крім того, співробітники проходили спеціальне навчання.

«З початку ми плануємо обслуговувати до 30-40 громадян в день, — каже начальник Центру. — Пізніше, коли співробітники «наб’ють руку», число відвідувачів збільшиться».

Як показала практика, поки на одного замовника фахівці центру витрачають від 15 до 45 хвилин.

Всього в ЦНАП є 5 терміналів для оформлення паспортів. Чотири з них працюють на приймання документів та один — на видачу.

Відзначимо, що паспорти в ЦНАП не друкують. Тут лише оформляють необхідні документи, роблять фото, знімають відбитки пальців — як в «паспортному столі». А далі дані відправляються до Києва, в міграційну службу. На її сайті кожен може відстежити рух документів. Цікаво, що коли паспорта в готовому вигляді прибудуть до Слов’янська, спочатку вони потраплять в місцеве відділення міграційної служби, а лише потім їх передадуть в ЦНАП. Одержувач отримає смс і зможе прийти за документом.

Сьогодні електронного запису на оформлення паспортів, як в міграційній службі, в ЦНАП немає. За словами Ганни Головаченко, вона з’явиться, коли фахівці центру доведуть взаємодія з клієнтом до автоматизму.

Віра Ільїна