Чисті водойми – наша спільна справа!

Своє професійне свято – День працівника водного господарства України – фахівці водної сфери уже 17-й рік поспіль відзначають першої неділі червня. Напередодні приймав святкові вітання і колектив Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів, що є частиною великої родини водогосподарників у системі Держводагентства.

У рідному Слов’янську, де басейнове управління існує з 1961 року, його більше знають за скороченою абревіатурою – БУВР. І все рідше плутають з басейном чи комунальним підприємством «Вода Донбасу», адже все більше дізнаються про БУВР з численних громадських проектів.

Так, серед навчальних закладів Харківської, Донецької та Луганської областей Сіверсько-Донецьке БУВР має добру славу завдяки творчому конкурсу «Сіверський Донець – очима молоді», який проводить ось уже 13-й рік поспіль (докладніше – на сайті Сіверсько-Донецького БУВР: http://www.sdbuvr.gov.ua/). І стільки ж гуртує зусилля влади й громадськості на суспільному майданчику Дня Сіверського Дінця, щорічне відзначення якого планується офіційно закріпити у вересні. Разом з громадською організацією «Сіверський Донець – відродження» колектив управління організовує екологічні акції, громадські ЕКО-толоки і є засновником відкритого ЕКО-фестивалю «Сіверський Донець – ріка натхнення та любові». Щедро роздає інформаційно-просвітницькі матеріали про головну водну артерію сходу України – річку Сіверський Донець, радо приймає екскурсійників у басейновій лабораторії моніторингу вод та ґрунтів, з готовністю зустрічається з юним поколінням для виховання ЕКО-свідомих громадян нашої держави.

Менш помітною широкому загалу є основна повсякденна робота фахівців водної сфери, але насамперед вона заслуговує на визнання серед професіоналів і пошану на державному рівні. Високою урядовою нагородою – Почесною грамотою Верховної ради України «за особливі заслуги перед Українським народом» – в урочистій атмосфері свята було нагороджено начальника Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів Сергія Трофанчука. Ще 9 працівників басейнового управління були нагороджені відзнаками Державного агентства водних ресурсів України і 3 фахівця – нагородами Донецької облдержадміністрації.

Перелічуючи досягнення, варто зазначити, що одразу в кількох сферах професійної діяльності Сіверсько-Донецьке БУВР тримається в лідерах водної галузі. Це і створення басейнової ради Сіверського Дінця та нижнього Дону – першою в Україні серед 13-ти басейнових рад. І на кілька кроків попереду – виконання етапів розробки Плану управління річковим басейном як ключового інструменту впровадження нових європейських стандартів в управлінні водними ресурсами за басейновим принципом і своєрідної інструкції для досягнення доброго екологічного стану вод. Це і здійснення діагностичного моніторингу масивів поверхневих вод відповідно до нової вдосконаленої системи державного моніторингу, дані якого доступні для всіх громадян та експертів на онлайн-ресурсі Держводагентства «Моніторинг та екологічна оцінка водних ресурсів України» за посиланням: http://watermon.iisd.com.ua/EcoWaterMon/GDKMap/Index.

Вітаючи водогосподарників із професійним святом, Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак зауважив: «Нам ще багато потрібно зробити на практиці, щоб забезпечити справді стале використання та добрий екологічний стан водних ресурсів України у європейському розумінні. Але ваш сумлінний підхід до роботи, моральна відповідальність перед суспільством та наступними поколіннями – це запорука того, що ми належно справимося з викликами і виконаємо нашу спільну місію».

А фахівці-водники переконані: саме від єдності цілей та поєднання зусиль – влади й громадськості, професіоналів-екологів та всіх небайдужих до довкілля – залежить добре екологічне майбутнє наших водойм!