Чи отримають мешканці зруйнованого в Краматорську будинку відремонтоване житло?

У Краматорську вкотре збираються відновлювати зруйновану обстрілами будівлю.

Сумнозвісний будинок №16 по вулиці О.Куїнджі, схоже, знову вирішили відновлювати. Так, на сайті ProZorro з’явилася інформація про пошук фірми для проведення ремонтних робіт.

Нагадаємо, 14 червня 2014 року дах двоповерхової будівлі пробив снаряд і розірвався всередині будинку. На щастя, ніхто з мешканців тоді не постраждав фізично. А ось морально і матеріально люди страждають вже майже п’ять років.

Будинок вирішено було відновити. Провели тендер, знайшли підрядника, виділили гроші, але… Осінь, зиму 2014 року і весну-середину літа 2015 року споруда простояла відкритою дощам і вітру. Тож не дивно, що увесь 8-квартирний будинок наскрізь просочився вогкістю. Навіть у приміщеннях першого поверху, не витримавши погодних умов, стала шарами валитися на підлогу стеля, а дерев’яні підлоги й перегородки почали просто гнити.

Жити в будинку не можна. Троє мешканців — люди похилого віку, яким нікуди подітися. Решта власників квартир з’їхала і за свої гроші десь наймають житло.

За ці роки на будівництві змінювалися підрядники; поліція і прокуратура відкривали справи і робили досить гучні заяви.

Правоохоронці стверджували, що ці фірми неправомірно отримали ліцензії на господарську діяльність, пов’язану зі створенням об’єктів архітектури, а чиновники ЖКГ підписували акти виконаних робіт і перераховували мільйони бюджетних грошей.

Час йде, а за зловживання ніхто не поніс покарання.

Так чи інакше, але в ремонт будинку вже вкладені величезні гроші — в середньому на одну квартиру витрачено вже понад 14 тисяч доларів. За ці гроші давно можна було б придбати всім власникам цілком пристойне житло.

І ось нове рішення міської влади Краматорська — витратити 5 448 820 грн. І нові надії у мешканців в’їхати в свої квартири.

Віра Ільїна