Часів Яр готується до життя в об’єднаній громаді

За новим Перспективному плану формування територіальних громад Донецької області, який був затверджений в листопаді 2018 року, формат потенційної Часовоярської ОТГ дещо змінили.

Частина населених пунктів, які раніше планували об’єднати в одну громаду з центром в Часовому Ярі, тепер віднесли до потенційної Костянтинівської ОТГ. За новим форматом Часів Яр пропонується об’єднати з сусідньої Калинівкою Бахмутського району. Про це повідомили у Донецькому Центрі розвитку місцевого самоврядування, створеному за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

За словами радника з питань децентралізації Донецького ЦРМС Максима Ткача, Часів Яр є містом районного значення, отже, на нього не поширюється можливість спрощеної процедури створення ОТГ шляхом приєднання, як це передбачено для міст обласного значення.

Як запевняють експерти, особливих перешкод для об’єднання в громаду Часів Яр не має. Щоправда, в 2015 році тут не були оголошені чергові вибори, отже, виникає питання, хто саме повинен приймати рішення про призначення перших виборів в майбутню ОТГ.

На сьогодні процедуру створення громади з центром в Часовому Ярі хоч і починали кілька разів, однак до сих пір ця робота перебуває на початковій стадії.

У керівництва міста та частини депутатського корпусу є певні розбіжності щодо подальшого розвитку потенційної Часовоярської ОТГ. Експерти Донецького ЦРМС постійно відвідували громадські обговорення з питань формування об’єднаної громади і пропонували перевести їх в формат робочої групи, тобто формалізувати процес, щоб кожного разу не починати спочатку.

— В робочій групі не визначені конкретні терміни роботи, може бути стільки засідань, скільки вимагає ситуація, але дискусії про майбутній розвиток ОТГ у форматі робочої групи будуть відповідати законодавству, і процедурно процес можна продовжувати, — коментує Максим Ткач.

Хоча об’єднана громада поки не створена, Часів Яр уже готує інфраструктуру для життя в умовах ОТГ.

За словами секретаря Часовоярської міської ради Валерія Чауса, завершена реконструкція будівлі для розміщення в ній Центру надання адміністративних послуг. Кошти для ремонту та закупівлі обладнання були виділені з Державного фонду регіонального розвитку при співфінансуванні з місцевого бюджету.

Повноцінно функціонувати ЦНАП почне ближче до літа. Вже зараз тут видають довідки про склад сім’ї, проводять реєстрацію та зняття з реєстраційного обліку місця проживання. До кінця поточного року за кошти місцевого бюджету планується сплатити захищений канал зв’язку і встановити обладнання для оформлення і видачі біометричних закордонних паспортів та внутрішніх паспортів у вигляді ID карток.

— За адміністративними послугами жителі Часів Яру змушені їздити в Бахмтутскій центр адмінпослуг, а це час і гроші на дорогу, очікування в чергах. Коли запрацює ЦНАП в Часовому Ярі, це буде зручно місцевим жителям, — зазначає Валерій Чаус.

Покращиться в майбутньої громаді і медичне обслуговування. Якщо раніше Часів Яр був містом-супутником Бахмута, то тепер він виведений із такого підпорядкування й став містом у складі Бахмутського району. Це позитивно позначилося на фінансуванні місцевої лікарні: в палатах проводиться ремонт, оновлюються меблі. З початку бойових дій на території Донецької області в Часовоярській лікарні відкрили філію Харківського військового госпіталю. Професійні лікарі допомагають у складних випадках із лікуванням цивільних, отже, в Часовому Ярі сподіваються, що лікарі залишаться в місті.

Планують в Часовому Ярі також встановити відеоспостереження в громадських місцях. Раніше цю ініціативу двічі подавали на конкурс, щоб отримати фінансування, але поки проект не знайшов можливості для втілення.

Публікується за інформацією Донецького Центру розвитку місцевого самоврядування