Бойовий шлях довжиною в 75 років

В Авдіївці урочисто відзначили 75-у річницю з дня заснування 72-ї Красноградсько-Київської окремої механізованої бригади, яка пройшла великий бойовий шлях між двом війнами — Другою світовою, починаючи зі Сталінградської битви, й теперішньою, на Сході України.

З березня 2014 року окремі батальйони бригади утримували Маріупольський та Донецький аеропорти, разом із іншими захисниками країни охороняли 248 км російсько-українського кордону та тримали оборону від Амвросіївки до Ізвариного, поблизу Свердловська та Червонопартизанська. Сьогодні одне із завдань бригади полягає у захисті зі зброєю в руках кордонів Сходу України у місті Авдіївці.

З теплими словами вітань до військових звернулися представники командування сухопутних військ України, голова Донецької обласної державної адміністрації Павло Жебрівський,  керівник військово-цивільної адміністрації міста Авдіївки Павло Малихін, міський голова  Білої Церкви Геннадій Дикий, представники капеланської служби УПЦ КП та багато інших почесних гостей.

Усі привітання були сповнені подякою та пошаною до воїнів, які стали для всіх українців уособленням патріотизму, відповідальності, стійкості. Офіцерам, солдатам 72-ї бригади були вручені нагороди, цінні подарунки, подячні листи, почесні знаки і грамоти.

Урочисту частину продовжив концерт, під час якого свою творчість іменинникам подарували учні загальноосвітньої школи №2 міста Авдіївки, народний ансамбль сучасного бального танцю «Міленіум» Будинку дитячої та юнацької творчості м. Авдіївки, ансамбль народного танцю «Барви» палацу культури ПРАТ «АКХЗ». До привітань приєдналися автор та виконавець гімну 72-ї окремої механізованої бригади Валерій Мартишко, народний артист України, володар ліричного баритону Фемій Мустафаєв та заслужений діяч мистецтв України Анжела Ярмолюк.

Атмосфера щирості і вдячності, що панувала під час урочистостей, стала ще одним подарунком для солдат і офіцерів. «Повертайтесь живими, ми вами пишаємось!» — ці слова стали рефреном свята.