Безкоштовні екскурсії і виставки: що не можна пропустити в Міжнародний день музеїв у Маріуполі

18 травня музейники всього світу відзначають своє професійне свято — Міжнародний день музеїв. Прийнято вважати, що через музеї суспільство висловлює своє ставлення до історико-культурної спадщини, і з цим важко не погодитися. Збираючи та зберігаючи пам’ятки матеріальної і духовної культури, музеї ведуть велику науково-освітню та освітньо-виховну роботу.

Цей день є прекрасною нагодою для працівників музею зустрітися зі своїми постійними відвідувачами в незвичних обставинах і залучити абсолютно нову аудиторію. І як результат — зайняти значуще місце в культурному житті суспільства.

За традицією, в Маріупольському краєзнавчому музеї і його філіях — Художньому музеї імені А.І.  Куїнджі і Музеї народного побуту та в Центрі сучасного мистецтва і культури ім.  А.І.  Куїнджі пройдуть виставки і не тільки — вхід в усі музеї безкоштовний, для всіх без винятку.

У краєзнавчому музеї, окрім виставки, на відвідувачів чекає комплексна екскурсія «Архітектура-perfektum».  Вона буде проходити частково в музеї, а потім група переміститься на вулицю та пройде по всім околицям, до драматичного театру міста.  В рамках цієї екскурсії відвідувачі дізнаються про цікаві факти з історії побудови міста Маріуполя.

Художній музей здивує відвідувачів персональними виставками художників А. Шпака «Ретроспектива» і
А. Зарницької «Цвітіння», а також з репродукціями картин випускників школи мистецтв «Нащадки Куїнджі».

У музеї народного побуту на відвідувачів чекає захоплива екскурсія по українській хаті. Просто неба можна познайомитися з особливостями народних ремесел — ткацтвом, гончарством, ковальством. Розважитися можна буде під час розгадування карти української вишивки, а приємним відпочинок зробить чай із самовара.

Центр сучасного мистецтва і культури ім. А.І. Куїнджі теж не залишиться осторонь. У Центрі проходитиме експозиція «Сучасний український сюрреалізм очима маріупольських художників VDali». Також відбудеться відкриття виставок живопису маріупольських художників Леоніда Виноградова та Володимира Гончарова.