Бахмут: Здана в експлуатацію перша черга очисних споруд

У Бахмуті за участі голови Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павла Жебрівського відбулася здача в експлуатацію першої черги міських очисних споруд.

«Бахмутські очисні споруди збудовані 1955 року. Останній раз їх ремонтували ще 1981 року. Ми прийняли правильне рішення – виділити необхідні кошти, зробити один раз масштабну реконструкцію очисних споруд і на довший час закрити це питання», — зазначив під час урочистого відкриття очільник Донеччини Павло Жебрівський.

На першому етапі реконструкції старе технологічне обладнання станції замінено на сучасне енергоефективне. На об’єкті прокладені інженерні мережі очисних споруд, проведена модернізація частини насосних систем, пісковловлювачів, відстійників та систем біологічного очищення. Виконана реконструкція систем механічного очищення та цеху з висушування сирого осаду.

На другому етапі відбудуться монтаж додаткового насосного обладнання, впорядкування території станції та пуск цеху з переробки мулу на паливні брикети та органічне добриво. До речі, Бахмут змонтував такий цех одним із перших в Україні.

Реконструкція міських очисних споруд Бахмута буде повністю завершена в другому кварталі 2017 року. Загальна вартість реконструкції складає 70,5 млн. гривень.

Аналогічні реконструкції міських очисних споруд тривають зараз у Костянтинівці та Вугледарі. Кошти на це виділені з обласного екологічного фонду.