Авторота Нацгвардії:  жінки-водії з чоловіками поруч

Сьогодні права та обов’язки жінок та чоловіків у Національній гвардії рівні. Проте на практиці далеко не у всіх професіях наразі масово задіяні представниці прекрасної статі. Принаймні, жінок, які реалізують себе на посаді водія, бракує. І це при тому, що в цивільному житті жінка-водій – норма. Вони навіть удвічі рідше потрапляють в аварії.

 Одна з перших жінок-водіїв у Національній гвардії України, за всю її новітню історію, живе у Слов’янську. Карина Приходько цього року підписала контракт із військовою частиною 3035. Жінка стверджує, що саме завдяки водійському посвідченню та великому бажанню їй вдалося стати військовослужбовцем. Власне, це і робить автомобільну роту військової частини 3035 унікальною.

«Я — зі Слов’янська, — розповідає водій автомобільної роти військової частини 3035 солдат Карина Приходько. — У 2012-му вийшла заміж, у 2013-му народила сина. У 2014-му закінчила інститут. За фахом я правознавець. У 2016-му склала іспити та отримала водійські права. Проте все життя я мріяла стати поліцейським чи військовим, і завдяки водійському посвідченню моя мрія збулась. Зараз я служу в одній роті зі своїм чоловіком, він – водій, і я – водій. Отже, ми — сім’я водіїв».

 Професійні водії сьогодні в НГУ – на «вагу золота». До речі, в автороті анонсують, що вже скоро до них має прийти ще одна жінка-водій. Тим часом, серед чоловіків теж не бракує охочих. Водій автомобільної роти в/ч 3035 солдат Олександр Довбиш до служби у Нацгвардії навчався на менеджера. Але коли постав час визначитися, де проходити строкову службу, він не вагаючись обрав автомобільну роту.

«Водієм працює мій тато, я з нього брав приклад, і в одинадцять років навчився керувати автомобілем, — говорить Олександр. — У 18 років отримав права. У двадцять пішов на строкову службу. Тепер служу в автомобільній роті. Мені тут подобається, колектив хороший, можна працювати».

Старший лейтенант Олександр Сухоручкін узагалі запевняє, що автопарк — його друга домівка. З гордістю розповідає про ПАРМ – пересувну автомобільно-ремонтну майстерню – незамінну помічницю в районі проведення операції Об’єднаних сил.

«Чим добрий ПАРМ? Ним можна ремонтувати щонайменше два автомобілі одночасно. Є укриття від негоди. Є всі необхідні інструменти: зварювальний агрегат, плазмовий різак, генератор, декілька верстатів. Взимку та на позиціях – незамінна штука»,наголошує заступник командира автомобільної роти в/ч 3035 з технічної частини старший лейтенант Олександр Сухоручкін.

В автороті наразі гаряча пора: відбувається не лише поточний ремонт, але й підготовка транспорту до холодної пори року.

Сергій МОЛОТКОВ

Богдан КОНДРАТОВ