Автоматизований пост контролюватиме стан води у річці Сіверський Донець


Автоматизований пост контролю на річці Сіверський Донець відкрився у Райгородку Слов’янського району.
Встановлене обладнання контролюватиме стан води у річці за 14 показниками (біологічні та хімічні показники кисню, наявність нітратів, нітритів, амонію, калію, твердих частин тощо), оброблятиме отриману інформацію та передаватиме її в режимі он-лайн на сайт департаменту екології Донецької облдержадміністрації, де з нею зможе ознайомитися кожен охочий.
Голова Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський взяв участь у відкритті природоохоронного об’єкту.
«На сьогоднішній день в області працює ще один подібний пост моніторингу – у Святогірську, — зазначив очільник області. — Всього ж до кінця року плануємо відкрити вісім таких постів – щоб контролювати якість води 8 найбільших річок Донеччини. А щодо моніторингу довкілля загалом, то по завершенню реалізації усіх етапів проекту Донеччина матиме сучасну та якісну систему, яка фактично та юридично відповідатиме усім технічним вимогам українського та європейського законодавства».
Системний онлайновий моніторинг річкової води Донеччина впроваджує першою в Україні. Облаштування автоматизованого посту в Райгородку обійшлося в 1 млн 965 тисяч гривень.
Павло Жебрівський дав завдання впродовж двох тижнів скоординувати роботу екологів та «Води Донбасу».
«Якщо пост моніторингу виявить значне забрудення, то «Вода Донбасу» має припинити водозабір, і таким чином ми убезпечимо жителів Донеччини – як окупованої частини, так і контрольованої українською владою», — сказав голова облдержадміністрації.